materiał promocyjny

Nowe odkrycie: wakacje w Bułgarii

Wakacje hotel w Bułgarii
fot. Dreamtours Wakacje w Bułgarii przywołują u wielu sentymentalne wspomnienia. W końcu w czasach PRL-u Złote Piaski były wymarzonym miejscem na urlop oczywiście nie dla każdego.
istotne.pl 1 wakacje, hotel, miasto lubin

Reklama

Pochwalenie się odpoczynkiem w tym egotycznym jak na tamte warunki kraju budziło zachwyt i zazdrość wielu ludzi. Teraz Bułgaria jak każdy inny kraj jest na wyciągnięcie dłoni, urlop w tamtych rejonach Europy może być i sentymentalny, i pełen wrażeń, ponieważ i baza hotelowa, i infrastruktura kraju ma już niewiele wspólnego z minionym systemem.

Pomysł na wakacje

Coraz więcej osób na urlop z gwarantowanym słońcem http://dreamtours.pl/wakacje/bulgaria wybiera południowe kraje Europy. To w tych dość niestabilnych czasach w miarę bezpieczne rozwiązanie, które pozwala spędzić wakacje w ciekawym otoczeniu. Bułgaria poza swoimi wyjątkowymi miejscami sąsiaduje z Serbią, Macedonią, Rumunią, Grecją i Turcją, więc aktywni turyści, jeśli nie chcą całymi dniami leżeć na plaży mają możliwość zwiedzenia również innych zakątków regionu. A ten przyciąga przede wszystkim wciąż żywą kulturą bałkańską, długim wybrzeżem Morza Czarnego i pięknymi plażami.

Poza tym ten wyjątkowy kraj kusi bardzo atrakcyjnymi cenami za całkiem przyzwoite warunki i hotelowe, i infrastruktury turystycznej. Na szczęście ani ten rozwój ani poprzedni system nie zniszczyły tak cennej w tym regionie tradycji i kultury, a nowoczesność jedynie sprawia, że ludzie coraz chętniej wybierają to miejsce na urlop.

Szlaki zabytków

Morze i plaża są w stanie zapełnić nam cały czas urlopu. Warto jednak poznać kraj, w którym odpoczywamy. Miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć jest bajeczna stolica – Sofia. Tutaj przenika się cała niełatwa historia państwa od starożytnego Rzymu, poprzez panowanie Hunów aż do pełnego orientalizmu wyjątkowego zdobienia. Najsilniej jednak widać wpływy Imperium Osmańskiego. Sofia to szereg wyjątkowych miejsc związanych z kultem religijnym, spośród których znajdziemy i cerkwie, i meczety.

Bułgarię nazywa się perłą Bałkanów. Tu zawsze jest piękna pogoda, legendarne plaże i wielorakość atrakcji. Tu można aktywnie spędzać czas czy w wodzie, czy też na górskich szlakach. Tu sezon trwa cały rok, ponieważ letnie kurorty bardzo szybko otwierają się dla narciarzy. Poza tym to wyjątkowa przygoda dla smakoszy. Lokalna kuchnia kusi różnymi przysmakami, które wypływają z grecko-orientalnych wpływów. Tu pierwszą rolę grają wyśmienite mięsa, świeże warzywa i aromatyczne sery. Całości smaku dodaje bardzo mocna rakija.

Reklama