Bezpieczniej przy Cieszkowskiego. Wyrwy zlikwidowane

Bezpieczniej przy Cieszkowskiego. Wyrwy zlikwidowane
fot. istotne.pl O sprawie powiadomił nas Czytelnik, mieszkaniec Bolesławca.
istotne.pl ul. cieszkowskiego, droga, przejazd, gddkia

Dostaliśmy od Czytelnika zgłoszenie, że na ulicy Cieszkowskiego w Bolesławcu, w miejscu, w którym jezdnię przecinają tory kolejowe, są straszne wyrwy i jest dość niebezpiecznie. Jak dodał bolesławianin, kierowcy, żeby ominąć te wyrwy, dojeżdżają do osi jezdni, a co za tym idzie – kiedyś może tam dojść do wypadku.

Skontaktowaliśmy się z Joanną Borkowską, rzeczniczką wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rzeczniczka:

Przejazd kolejowy na odcinku drogi krajowej nr 94d od km 41+269 do km 41+315 stanowi dojazd do bocznicy kolejowej koncernu PKN Orlen. W sprawie niewłaściwego stanu technicznego nawierzchni tego przejazdu Rejon GDDKiA w Lubaniu interweniował pismem w październiku 2017 r. Stwierdzone wówczas wady i usterki nawierzchni przejazdu zostały usunięte przez właściciela przejazdu.

2 stycznia służby GDDKiA ponownie sprawdziły stan nawierzchni przejazdu. Dziury i nierówności w nawierzchni ponownie powstały poza pasem drogowym, a ich naprawa należy do właściciela przejazdu kolejowego – PKN Orlen. Otrzymaliśmy informację, że dziury zostaną naprawione .

3 stycznia drogowcy z GDDKiA potwierdzili, że wyrwy zostały zlikwidowane.