Powstaje Centrum wiedzy na 100-lecie niepodległości Polski

Powstaje Centrum wiedzy na 100-lecie niepodległości Polski
fot. UM Bolesławiec W Bolesławcu powstaje Centrum wiedzy. – Otwarcie tej nowoczesnej biblioteki ma nastąpić w tym roku. Będzie to swoiste „wotum” na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości – zapowiada prezydent Bolesławca Piotr Roman.
istotne.pl inwestycja, piotr roman, um bolesławiec, centrum wiedzy

Aktualnie trwają intensywne prace przy budowie Centrum wiedzy. W końcówce roku wykonawca przystąpił do montażu okien oraz wykonywania robót wewnątrz budynku. Wykonawcą jest firma PRO-BUD z Legnicy.

Warto przypomnieć, że realizacja zadania „Centrum wiedzy – adaptacja pomieszczeń byłego domu handlowego na cele publiczne w Bolesławcu” jest odpowiedzią na trudności w funkcjonowaniu dotychczasowej biblioteki, spowodowane głównie rosnącą liczbą użytkowników, złym stanem technicznym budynku oraz jego stosunkowo niewielką powierzchnią 820 m2 (dostępne dla czytelników 520 m2). Natomiast powierzchnia nowego obiektu wynosi 1 346,53 m2.

Powstająca nowoczesna biblioteka ma być tzw. trzecim miejscem, które symbolizuje przestrzeń publiczną, rozumianą jako miejsce spotkań towarzyskich, komunikowania, spędzania czasu wolnego, miejsce nauki, relaksu i aktywności kulturalnej. Takie w zamierzeniach ma być bolesławieckie Centrum wiedzy, które w tym roku zostanie oddane do użytku.

– Chcemy poszerzać ofertę, zależy nam na ambitnym przedsięwzięciu, które będzie umożliwiało dotarcie do pokładów wiedzy z całego świata nie tylko mieszkańcom Bolesławca, ale również regionu. Jednym z pomysłów, które chcemy zrealizować, jest ścisła współpraca z Centrum Nauki Kopernik – informuje prezydent miasta Piotr Roman.

W Bolesławcu powstaje Centrum wiedzy na 100-lecie niepodległości PolskiW Bolesławcu powstaje Centrum wiedzy na 100-lecie niepodległości Polskifot. UM Bolesławiec

Zastosowano nowoczesne materiały (m.in. regały z siedziskami oraz najnowszej generacji elementy wyposażenia), które – oprócz nadania indywidualnego charakteru – mają na celu stworzenie przyjaznego i ciekawego miejsca zarówno dla młodych, jak i dojrzałych wiekiem ludzi. Ciekawym detalem architektonicznym na zewnątrz będzie fragment elewacji, na której zaplanowano fotobeton z grafiką przedstawiającą autorytety ze świata, nauki, sztuki i innych dziedzin życia społecznego oraz atrybuty ważne dla rozwoju wiedzy i nauki w Polsce i na świecie.

Więcej na www.boleslawiec.eu.

tekst zlecony