Niebezpiecznie przy Cieszkowskiego. Wyrwy kontratakują!

Niebezpiecznie przy Cieszkowskiego. Wyrwy kontratakują!
fot. istotne.pl O ponowne zajęcie się sprawą poprosił nas Czytelnik.
istotne.pl remont, ul. cieszkowskiego, gddkia, pkn orlen

Napisał do nas Czytelnik:

Przejazd na ulicy Cieszkowskiego jest niedbale poprawiony. I znowu są dziury w asfalcie.

Ulica Cieszkowskiego jest drogą krajową, ale właścicielem przejazdu jest PKN Orlen. Na początku tego roku koncern – po naszej interwencji – załatał dziury. Tyle że, jak poinformował nas Czytelnik, niewiele to dało, bo wyrwy ponownie się pojawiły.

Zapytaliśmy biuro prasowe PKN Orlen, czy jest szansa na to, żeby te dziury zostały załatane raz a dobrze. Odpowiedź opublikujemy, jak tylko ją otrzymamy.

Przypomnijmy. Na przełomie 2017 i 2018 r. dostaliśmy od Czytelnika zgłoszenie, że na ulicy Cieszkowskiego w Bolesławcu, w miejscu, w którym jezdnię przecinają tory kolejowe, są straszne wyrwy i jest dość niebezpiecznie. Jak dodał bolesławianin, kierowcy, żeby ominąć te wyrwy, dojeżdżają do osi jezdni, a co za tym idzie – kiedyś może tam dojść do wypadku.

W styczniu skontaktowaliśmy się z Joanną Borkowską, rzeczniczką wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rzeczniczka:

Przejazd kolejowy na odcinku drogi krajowej nr 94d od km 41+269 do km 41+315 stanowi dojazd do bocznicy kolejowej koncernu PKN Orlen. W sprawie niewłaściwego stanu technicznego nawierzchni tego przejazdu Rejon GDDKiA w Lubaniu interweniował pismem w październiku 2017 r. Stwierdzone wówczas wady i usterki nawierzchni przejazdu zostały usunięte przez właściciela przejazdu.

2 stycznia służby GDDKiA ponownie sprawdziły stan nawierzchni przejazdu. Dziury i nierówności w nawierzchni ponownie powstały poza pasem drogowym, a ich naprawa należy do właściciela przejazdu kolejowego – PKN Orlen. Otrzymaliśmy informację, że dziury zostaną naprawione .

3 stycznia drogowcy z GDDKiA potwierdzili, że wyrwy zostały zlikwidowane. Ale nie na długo...