Poraził paralizatorem i okradł. Niedoszły zabójca odpowie za rozbój, narkotyki i fałszywe euro

Pieniądze euro
fot. Krzysztof Gwizdała 33-latkowi o pseudonimie Kwinto grozi kara co najmniej 3 lat więzienia.
istotne.pl 183 policja, prokuratura, sąd, zabójstwo, paralizator, narkotyki, miasto lubin

Reklama

Prokurator Rejonowy w Lubinie skierował do Sądu Okręgowego w Legnicy akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu Dariuszowi N. pseudonim Kwinto, zarzucając mu popełnienie trzech przestępstw:

  • dokonania 9 sierpnia 2014 roku w Lubinie (wraz z dwoma innymi sprawcami) rozboju przy użyciu paralizatora. Sprawcy porazili nim Łukasza Sz. Agresorzy bili Sz., a potem zabrali mu klucze do mieszkania, telefon komórkowi i 800 zł. (Do zdarzenia doszło pod jednym z salonów gier w Lubinie, gdzie przebywali Łukasz Sz. oraz jego dziewczyna, która pracowała w tym salonie. Trójka podejrzanych szła w kierunku pary. Mężczyźni zachowywali się agresywnie. Sz. zaczął uciekać. Trzech oprawców ruszyło za nim w pościg. Dogonili go, porazili paralizatorem i okradli)
  • posiadania znacznej ilości marihuany: 1693,94 gramów
  • przechowywania w mieszkaniu w Lubinie podrobionych banknotów: 16 sztuk o nominale 100 euro oraz 8 sztuk o nominale 50 euro.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Dariusz N. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Oskarżony był w przeszłości karany, w tym za usiłowanie zabójstwa. Zresztą był poszukiwany listem gończym – ma do odbycia karę 8 lat pozbawienia wolności za powyższą zbrodnię. Grozi mu co najmniej trzech lat bezwarunkowego więzienia.

Materiały śledztwa w zakresie dwóch pozostałych współsprawców przestępstwa rozboju wyłączone zostały do odrębnego prowadzenia.

Reklama