Akcję „Znicz 2006” podsumowała dolnośląska policja

Światła na samochodzie policyjnym
fot. B.org W 53 wypadkach drogowych 1 osoba zginęła, a 81 zostało rannych. Na terenie województwa zatrzymano 270 pijanych kierowców.
istotne.pl 0 alkohol, kierowca, policja, wypadek, akcja, znicz

Reklama

Tegoroczne obchody Dnia Wszystkich Świętych na Dolnym Śląsku upłynęły bardzo spokojnie. Duża liczba policjantów czuwających nad bezpieczeństwem podróżnych, wielokrotne apele o ostrożność kierowane również za pośrednictwem mediów i najprawdopodobniej rozwaga większości kierowców, przyczyniły się do tego, że 1 listopada na dolnośląskich drogach odnotowano tylko 5 wypadków drogowych, w których nikt nie zginął.

Łącznie w ciągu sześciu dni, począwszy od 27 października, na terenie naszego województwa odnotowano 53 wypadki, w których rannych zostało 81 osób. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w tym okresie zginęła tylko 1 osoba, a do wypadku doszło w nietypowych okolicznościach. Na autostradzie A-4 pieszego potrącił samochód ciężarowy. Mężczyzna szedł nocą środkiem jezdni. W tym samym okresie, na terenie kraju odnotowano łącznie 105 śmiertelnych ofiar wypadków. Przez 6 dni funkcjonariusze zatrzymali 270 pijanych kierowców.

(informacja KWP Wrocław)

Reklama