Pływacy TOP Bolesławiec dobrze wypadli na zawodach w Rudnej

Pływak
istotne.pl 0 top bolesławiec, pływanie, basen, rudna

W II Zawodach Pływackich o Puchar Dyrektora ZG Rudna wzięła udział sekcja pływacka "Bąbel". Oprócz naszych pływaków w zawodach startowali reprezentanci Polkowic, Legnicy, Głogowa, Lubinia, Lubania, Rudnej i Bogatyni, w sumie 153 zawodników w wieku 10, 11, 12 lat i dwóch 9-latków z Bolesławca.

Wyniki bolesławian:

• Eliza Bandrów – 1 miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz 3 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym
  • Katarzyna Duran – 2 miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym
  • Kordian Różnicki – 3 miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym
Sekcja pływacka "Bąbel" na zawodach w RudnejSekcja pływacka "Bąbel" na zawodach w Rudnejfot. TOP

Najmłodszym zawodnikiem piątkowego turnieju był bolesławianin Maciej Pańczak (9 lat), który w konkurencji 50 m stylem dowolnym zajął 18 miejsce na 35 startujących. Natomiast Bogdan Markowski (równolatek Maćka) zajął 25 miejsce w konkurencji 50 m stylem dowolnym. Trenerami bolesławian są Ryszard Niewiadomski, Norbert Niewiadomski i Józef Wiatr.

(informacja i zdjęcie D. Stępień, TOP Bolesławiec)