Siatkarze TOP Bolesławiec rozpoczęli rozgrywki

Piłka do siatkówki
fot. M. Zabawa W pierwszym meczu rozgrywek IV ligi siatkówki TOP Bolesławiec przegrał z Bystrzycą Oławską 0:3 (11:25, 21:25, 21:25). Mecz obejrzało około 100 kibiców.
istotne.pl 0 top bolesławiec

Do Bolesławca powróciły rozgrywki siatkówki męskiej. W sobotę odbył się pierwszy mecz IV ligi siatkarzy. TOP Bolesławiec zmierzył się z Bystrzycą Oławską. Niestety, mimo głośnego dopingu, nasi siatkarze przegrali 0:3 w setach (11:25, 21:25, 21:25).

Siatkarze TOP Bolesławiec oczekują na serwis gościSiatkarze TOP Bolesławiec oczekują na serwis gościfot. M. Zabawa

Naszym siatkarzom najbardziej brakowało pewności siebie. W pierwszym secie goście ograli bolesławian do 11. Tak wielka przewaga przyjezdnych wynikała przede wszystkim z błędów popełnianych przez siatkarzy TOP. Głównymi słabościami TOP były: zły odbiór, błędy w wystawianiu i autowe ataki.

Trener Bogusław Mienculewicz rozmawia z siatkarzamiTrener Bogusław Mienculewicz rozmawia z siatkarzamifot. M. Zabawa

W drugim secie bolesławianie nawiązali walkę. Przez krótki okres zbliżyli się punktowo do gości, niestety koniec seta był już dominacją przyjezdnych. W trzecim secie goście mieli dużą przewagę aż do 20 punktu. Nasi zdołali odrobić straty do stanu 19:22. Niestety końcówka należała już do gości.

Siatkarze TOP BolesławiecSiatkarze TOP Bolesławiecfot. M. Zabawa

W drużynie TOP Bolesławiec wystąpili: Piotr Kozłowski nr 11(kapitan), Piotr Induła nr 1, Marcin Lelek nr 6, Mateusz Świerzewski nr 4, Mateusz Kolator nr 5, Kamil Kubik nr 7, Sławomir Potocki nr 9, Marcin Czarniecki nr 2, Krzysztof Mosiądz nr 12, Kamil Biczak nr 13 (libero), Wojciech Marcinkiewicz nr 8. Trenerem siatkarzy jest Bogusław Mienculewicz.