Zawody pożarnicze wygrała młodzież z Trzebienia

Zawody pożarnicze wygrała młodzież z Trzebienia
fot. M. Zabawa W Trzebieniu odbyły sie młodzieżowe zawody sportowo-pożarnicze. Rywalizacje wygrała reprezentacja Trzebienia.
istotne.pl zawody, straż, trzebień, młodzież

W sobotę na boisku w Trzebieniu odbyły się młodzieżowe zawody sportowo-pożarnicze. W rywalizacji wzięło udział 6 młodzieżowych drużyn (4 zespoły chłopców i 2 dziewcząt) reprezentujących Gościszów, Gromadkę, Ławszową i Trzebień.

Uczestnicy zawodów w czasie zbiórki na placuUczestnicy zawodów w czasie zbiórki na placufot. M. Zabawa

Młodzież startująca w zawodach musiała wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną ale też znajomością zagadnień ochrony przeciwpożarowej.

Dziewczyny biegną przez tor przeszkódDziewczyny biegną przez tor przeszkódfot. M. Zabawa
Dziewczyny rywalizują w konkurencji trafianie strumieniem wody dDziewczyny rywalizują w konkurencji trafianie strumieniem wody dfot. M. Zabawa

W rywalizacji dziewcząt zwyciężyła reprezentacja Trzebienia przed Gościszowem. Wśród chłopców wygrał również Trzebień, wyprzedzając Gościszów, Ławszową i Gromadkę.

Nagrodzeni uczestnicy zawodówNagrodzeni uczestnicy zawodówfot. M. Zabawa

Zawody zorganizował Oddział Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych wraz z Prezesem Zbigniewem Bożęckim i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu. Sędzią głównym zawodów był kapitan Janusz Drużga. Na zawodach były obecne delegacje władz Powiatu Bolesławieckiego i Gminy Wiejskiej Bolesławiec. Nagrody rzeczowe ufundował: Przewodniczący Rady Powiatu oraz firmy BDN, Hypernova, Bader i Sintac.

(informacja własna)