Muzeum Ceramiki prosi o pomoc w organizacji wystawy

Muzeum Ceramiki prosi o pomoc w organizacji wystawy
fot. Muzeum Ceramiki w Bolesławcu Wystawę poświęconą 60 rocznicy przyjazdu na bolesławiecką ziemię reemigrantów z Jugosławii przygotowuje Muzeum Ceramiki. Pracownicy muzeum proszą ludzi o wypożyczenie przedmiotów i pamiątek związanych z reemigrantami.
istotne.pl wystawa, muzeum ceramiki, jugosławia

Dział Historii Miasta Muzeum Ceramiki w Bolesławcu przygotowuje wystawę upamiętniającą 60 rocznicę przybycia na ziemię bolesławiecką Polaków z terenów byłej Jugosławii. W związku z tym pracownicy Muzeum zwracają się do reemigrantów lub ich potomków o pomoc w zebraniu materiałów, mogących rozbudować ekspozycję i ją uatrakcyjnić.

Poszukujemy wszystkiego, co mogłoby przybliżyć realia tamtych czasów i zdarzeń: mebli, rzeczy osobistych, przedmiotów codziennego użytku, narzędzi pracy, a także innych pamiątek rodzinnych: listów, fotografii, dokumentów różnego rodzaju itd, zarówno przywiezionych "stamtąd", jak i dotyczących "nowego" miejsca życia. Zaprezentowane na wystawie przedmioty zostaną opisane z zaznaczeniem, czyją własność stanowią i zwrócone po zakończeniu ekspozycji.

Wszystkich, którym bliska jest ta strona naszej historii i zechcą nam pomóc w jej upamiętnieniu, prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Działem Historii Miasta Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, ul. Kutuzowa 14, tel. 0 75 644 22 00, w każdy dzień pracujący w godz. 8:00-15:00. Do obejrzenia otwartej wystawy zaprosimy czytelników już wkrótce.

(informacja A. Olejniczak Muzeum Ceramiki)