Siatkarki i rugbyści TOP odnieśli sukcesy

Rugbysta
fot. istotne.pl Siatkarki i rugbyści reprezentujący TOP Bolesławiec udanie zaprezentowali się w ważnych turniejach. Zespół siatkarek zajął II miejsce w międzynarodowym turnieju siatkówki. TOP Husar Bolesławiec zajął I miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Polski.
istotne.pl 0 top bolesławiec, rugby

W sobotę i niedzielę siatkarki TOP Bolesławiec uczestniczyły w XIII Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt w Jaworze. Zespół prowadzony przez trenera Tomasza Medyńskiego zajął wysokie II miejsce, ulegając w finale renomowanemu zespołowi Świdnicy, który w przeszłości zdobywał mistrzostwo Polski.

Siatkarki TOP BolesławiecSiatkarki TOP Bolesławiecfot. TOP

W czasie gier eliminacyjnych doszło do bolesławieckich derbów pomiędzy zespołami TOP Bolesławiec i Volley Bolesławiec. W wyniku jednostronnej rywalizacji TOP rozgromił swoje przeciwniczki 2:0. Warto wspomnieć, że w drugim secie przy stanie 12:2 trener Medyński dokonał zmiany całego zespołu i dał pograć drugiemu składowi. Rezerwy utrzymały zwycięstwo do końca ustalając wynik seta 25:8 dla TOP. Zawodniczki TOP Bolesławiec będą reprezentować nasze miasto w Dolnośląskiej Lidze Młodziczek, która rozpoczyna się w połowie października.

Kolejny sukces bolesławieckich rugbystów

W sobotę zawodnicy TOP Husar Bolesławiec startowali w kolejnym Turnieju Eliminacyjnym do Mistrzostw Polski. Tym razem eliminacje rozgrywane były w Środzie Śląskiej, gdzie przyjechało 8 zespołów. Nasi rugbyści pokonali wszystkie startujące ekipy i odnieśli zwycięstwo w punktacji generalnej, zdobywając 12 punktów. Kolejne miejsca na podium przypadły Arce Rumia (8 punktów) i RK Nowa Huta Kraków (5 punktów). Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Kubę Lisiewskiego. Najlepszym zawodnikiem młyna i ataku został Maciej Lisiewski. Zwycięstwo w turnieju przybliżyło naszą drużynę do występu w Mistrzostwach Polski. Turniej odbędzie się 14 października w Krakowie.