Juniorzy Bobrzan zajęli II miejsce na turnieju w Gromadce

Juniorzy Bobrzan zajęli II miejsce na turnieju w Gromadce
fot. www W sali sportowej w Gromadce odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Gromadka. Juniorzy Miejskiego Klubu Sportowego Bobrzanie Bolesławiec zajęli w turnieju II miejsce.
istotne.pl gromadka, turniej, piłka halowa, bobrzanie

W niedzielę w sali sportowej w Gromadce odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej "młodzieżowców" (osób poniżej 21 roku życia) o Puchar Wójta Gminy Gromadka. Patronat nad turniejem objął Okręgowy Związek Piłki Nożnej Jelenia Góra. Drużyna MKS Bobrzanie Bolesławiec wystąpiła w składzie złożonym wyłącznie z juniorów. Znaleźli się w nim: Jarosław Naskręt, Radomir Kurianowicz, Adrian Markowski, Mariusz Granda, Andrzej Tofel, Wiktor Bek, Dawid Świca, Michał Banaś oraz Damian Kulesza. Nasz zespół był jednym z najmłodszych w turnieju, gdyż najstarszy z zawodników drużynie miał jedynie 19 lat! Mimo tego chłopcy bardzo dobrze sobie poradzili, zajmując w ogólnej klasyfikacji turnieju II miejsce, tuż za Spartą Zebrzydowa.

Juniorzy Bobrzan z pucharemJuniorzy Bobrzan z pucharemfot. DS

W pierwszej fazie naszej drużynie przyszło rywalizować w grupie B z Piastem Zawidów, KS Krzyżową oraz późniejszym zwycięzcą – Spartą. Początek turnieju był dla Bobrzan niemiłym zaskoczeniem. Przegrali oni bowiem z teoretycznie słabszą drużyną z Krzyżowej aż 0:3! Po ostrej reprymendzie trenera, Artura Kwiatkowskiego, gra bolesławian znacznie się poprawiła. W następnych meczach Bobrzanie wygrali z Piastem Zawidów 1:0 i bezbramkowo zremisowali z Zebrzydową.

Dzięki korzystnym wynikom pozostałych meczy nasz zespół awansował do półfinałów, gdzie miał zmierzyć się z zespołem GKS Raciborowice - drugą drużyną grupy A, w której niespodziewanie tryumfował organizator turnieju – drużyna GKS Gromadka. W fazie pucharowej nasz zespół zagrał już odważniej i wygrał swój półfinał 1:0. Gola dla Bobrzan zdobył Jarosław Naskręt. Drugi półfinał zakończył się zwycięstwem Sparty Zebrzydowa i tym samym w finale miało dojść do powtórki spotkania grupowego, w którym padł bezbramkowy remis.

Przed finałem odbyły się mecze o pozostałe miejsca. Tuż po "małym finale" w którym GKS Gromadka wygrał z drużyną Raciborowic 2:1 na boisko wyszły ogromnie zmotywowane drużyny Bobrzan i Zebrzydowej. Obie drużyny potraktowały te spotkanie bardzo poważnie, świadczyć o tym może bezpardonowa walka ramię w ramię i bardzo szybkie tempo meczu. Niestety po jednej z kontr drużyny Sparty Zebrzydowa padła bramka. Wynik nie zmienił się już do końca spotkania i Bobrzanie, pomimo tego, że wcale nie byli gorsi od przeciwników przegrali w finale 0:1 i musieli zadowolić się II miejscem.

W takcie zawodów na boisku doszło do kilku nerwowych sytuacji, w wyniku których sędziowie pokazali dwie czerwone kartki. Poskutkowało to niepotrzebnym zamieszaniem podczas ceremonii wręczenia nagród. Na szczęście nie wpłynęło to w istotny sposób na jakość sportowego widowiska.

(informacja D. Sawczak/MKS Bobrzanie Bolesławiec)

Zobacz także

MKS Bobrzanie Bolesławiec