Siatkarki TOP zagrają o Mistrzostwo Dolnego Śląska

Siatkarki TOP zagrają o Mistrzostwo Dolnego Śląska
fot. M. Zabawa Młode siatkarki TOP Bolesławiec awansowały do finałowych rozgrywek o Mistrzostwo Dolnego Śląska. W turnieju finałowym bolesławianki zmierzą się z Polonią Świdnica i Gwardią I Wrocław.
istotne.pl top bolesławiec, sport, siatkówka

W sobotę w Głogowie siatkarki TOP Bolesławiec rozegrały turniej barażowy o wejście do Finału Dolnośląskiej Ligi Młodziczek. W pierwszym meczu bolesławianki pokonały Gwardię II Wrocław 2:1 (21:25, 26:24, 15:10). W następnym, decydującym o awansie spotkaniu, nasze siatkarki pewnie zwyciężyły Piasta Głogów 2:0 (25:14, 25:21).

Brak opisuBrak opisufot. TOP Bolesławiec

Po zwycięstwie z siatkarkami z Wrocławia w ekipie TOP zapanowała ogromna radość. Bolesławianki znalazły się w trójce najlepszych zespołów na Dolnym Śląsku. Trener drużyny Tomasz Medyński za dobrą grę wyróżnił wszystkie zawodniczki. Drużyna TOP wystąpiła w składzie: Paulina Kopeć, Judyta Szłapa, Kasia Segiet, Sylwia Duru, Dorota Medyńska, Dorota Burdyna, Sandra Wilk, Kasia Jasińska.

W dolnośląskim finale przeciwniczkami TOP Bolesławiec będą zespoły: Polonii Świdnica (turniej 24 lutego w Świdnicy) oraz Gwardii I Wrocław (turniej 3 marca we Wrocławiu). Dwa najlepsze zespoły zakwalifikują się do Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w Warszawie.

W sezonie 2006/07 młodziczki TOP Bolesławiec rozegrały 20 meczów, z czego 14 wygrały. Dotarcie drużyny do finału rozgrywek kosztowało wiele pracy i wyrzeczeń. W osiągnięciu finału swój udział miały także kontuzjowane (nie grały w sobotnim turnieju): Zosia Lenkiewicz, Edyta Szewczuk, Estella Ilczyna oraz Ola Rychlicka, która musiała wyjechać do Zielonej Góry.

(informacja D. Stępień/TOP Bolesławiec/MZ)