Młodzicy TOP wygrali dwumecz z Juventurem Wałbrzych

Piłka do siatkówki
fot. M. Zabawa Młodzicy TOP Bolesławiec pokonali Juventur Wałbrzych 2:1 i 2:0. Dwumecz rozegrano w ramach turnieju kwalifikacyjnego o Mistrzostwo Dolnego Śląska w Piłce Siatkowej Młodzików.
istotne.pl 0 top bolesławiec, wałbrzych

W sobotę w sali sportowej Gimnazjum nr 3 przy ul. Armii Krajowej w Bolesławcu odbył się kwalifikacyjny turniej o Mistrzostwo Dolnego Śląska w Piłce Siatkowej Młodzików. Pierwszy mecz rozpoczął się niekorzystnie dla bolesławian. Przy stanie 8:5 (dla gości) trener TOP, Adrian Graczyk, poprosił o czas, dzięki czemu uspokoił grę i przywrócił równowagę w zespole. Boleslawianie dopingowani przez kibiców doprowadzili do remisu 14:14 i nie oddali prowadzenia do końca. Atakujący Frączek i Sądaj raz po raz zdobywali kolejne punkty dla TOP. Set zakończył się zwycięstwem bolesławian 25:17.

Drugiego seta TOP rozpoczął odważnie, ale przeciwnik nie poddawał się i po wyrównanej grze to goście odnieśli zwycięstwo (25:22). Trzeci set był popisową grą bolesławieckich siatkarzy. Bolesławianie od początku do końca dyktowali warunki gry, wygrywając do 7 (cały mecz 2:1). W meczu rewanżowym siatkarze TOP wygrali 2:0 (25:15, 25:20).

Drużyna młodzików TOP BolesławiecDrużyna młodzików TOP Bolesławiecfot. TOP

Młodzicy TOP Bolesławiec zagrali w składzie: A. Folga, J. Troszczyński, K. Frączek, S. Sądaj, R. Turczyński, M. Sobczak, K. Kulesza. Trenerem młodzików TOP Bolesławian jest A. Graczyk. W najbliższą sobotę Młodzicy TOP Bolesławiec będą gościć siatkarzy z Milicza.

Porażka IV-ligowego TOP Bolesławiec

Niespodziewaną porażkę ponieśli siatkarze IV-ligowego TOP Bolesławiec. Nasz zespół przegrał na wyjeździe z MPK Bogatynia 1:3 (21:25, 21:25, 25:18, 16:25).

(informacja D. Stępień/TOP Bolesławiec/MZ)