Trwa śledztwo w sprawie kradzieży impulsów telefonicznych

Trwa śledztwo w sprawie kradzieży impulsów telefonicznych
fot. sxc.hu Co najmniej 300 osób zostało oszukanych przez grupę mężczyzn kradnących impulsy telefoniczne. Złodzieje podłączali się do linii telefonicznych i uzupełniali konta telefonów komórkowych.
istotne.pl policja, kradzież, telefon

Policja ustaliła, że grupa mężczyzn kradła impulsy telefoniczne od stycznia 2005 do września 2006 roku. Mężczyźni działali na terenie Bolesławca, Lwówka Śląskiego i Jarosławca. Włamywali się do szafek telekomunikacyjnych, podpinali się do linii telefonicznych i dzwoniąc na specjalny numer doładowywali konta telefonów komórkowych. W ten sposób okradli co najmniej 300 osób, abonentów telefonii stacjonarnej. Okradani ludzie otrzymywali wysokie rachunki telefoniczne.

We wrześniu ubiegłego roku bolesławieccy policjanci przeszukując mieszkanie Mariusza P. znaleźli specjalnie skonstruowane urządzenie, służące do podpinania się do kabli w szafkach telekomunikacyjnych. Mężczyzna posiadał także telefon komórkowy i karty telefoniczne, których numery pasowały do bilingów zebranych jako dowody w sprawie. Policjanci ustalili także 20 osób, których telefony komórkowe zostały doładowane dzięki działalności złodziei.

W oparciu o zebrane dotychczas dowody ustalono, że w sprawie pokrzywdzonych jest co najmniej 300 osób. Śledztwo ma charakter rozwojowy. Podejrzanym o kradzież impulsów grozi kara od 3 miesięcy do 3 lat pozbawienia wolności.

(informacja KPP Bolesławiec)