Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie policjanta

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie policjanta
fot. B.org Śledztwo w sprawie spowodowania wypadku drogowego przez Komendanta Komisariatu Policji w Bolesławcu zostało umorzone. Według prokuratury policjant nie spowodował wypadku, a jedynie potrącił pieszego.
istotne.pl policja, wypadek, droga

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze umorzyła śledztwo w sprawie wypadku drogowego, który miał miejsce 6 maja 2006 roku w Ocicach. Przypomnijmy, kierujący Oplem Astrą komendant Komisariatu Policji w Bolesławcu, Andrzej M. potrącił pieszego, Mariusza K. powodując u niego obrażenia ciała.

W trakcie postępowania powołano biegłego z zakresu ruchu drogowego, który stwierdził, że winę za spowodowanie potrącenia pieszego ponosi policjant. Andrzej M. nie zachował bowiem bezpiecznej szybkości w momencie wyprzedzania pieszych, aczkolwiek biegły stwierdził również, że w pewnym stopniu do tego zdarzenia przyczynił się sam pokrzywdzony, który wraz ze znajomymi szedł drogą niezgodnie z przepisami, czyli prawą stroną.

Pokrzywdzony Mariusz K. w wyniku wypadku, jak wynika z opinii biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu, doznał lekkich obrażeń ciała, naruszających czynności jego organizmu na okres poniżej 7 dni. Stąd też z uwagi na charakter obrażeń ciała zawinione przez Andrzeja M. zdarzenie drogowe nie stanowi występku spowodowania wypadku drogowego. Dlatego też śledztwo zostało umorzone.

W trakcie prowadzonego postępowania nie zdołano zebrać dowodów, które wskazywałyby na to, że policjant znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości. Postanowienie o umorzeniu śledztwa nie jest jeszcze prawomocne.

(informacja Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ KG)