Rozstrzygnięto etap gminny konkursu „Pegazik”

Rozstrzygnięto etap gminny konkursu „Pegazik”
fot. GOKiS Karolina Błotna ze Szkoły Podstawowej w Brzeźniku, Adrianna Świątkowska z szkoły w Żeliszowie, Beata Cieśla ze szkoły w Brzeźniku i Michał Szemiot ze szkoły w Trzebieniu, to laureaci gminnego etapu Konkursu Recytatorskiego "Pegazik".
istotne.pl gmina, konkurs, kruszyn, gokis bolesławiec

W czwartek w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z siedzibą w Kruszynie odbył się gminny etap Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". W konkursie wzięło udział 26 uczniów z 8 szkół podstawowych z terenu Gminy Wiejskiej Bolesławiec (Bożejowic, Brzeźnika, Dąbrowy, Kraśnika Dolnego, Kruszyna, Ocic, Trzebienia i Żeliszowa). Dzieciom recytującym wiersze przysłuchiwała się komisja konkursowa, w składzie: Maria Sobolska i Kornel Filipowicz.

Laureaci Konkursu Recytatorskiego PegazikLaureaci Konkursu Recytatorskiego Pegazikfot. GOKiS

I miejsce przyznano Karolinie Błotnej ze Szkoły Podstawowej w Brzeźniku. II miejsce zajęli: Adrianna Świątkowska z SP w Żeliszowie, Beata Cieśla z SP w Brzeźniku oraz Michał Szemiot z SP w Trzebieniu.

Uczestnicy Konkursu Recytatorskiego PegazikUczestnicy Konkursu Recytatorskiego Pegazikfot. GOKiS

Przyznano także wyróżnienia. Zdobyli je: Radosław Powroźnik-SP Bożejowice, Sylwia Marciniak-SP Żeliszów, Klaudia Ziembikiewicz-SP Kruszyn, Piotr Rola-SP Kruszyn, Karolina Wdowiak-SP Brzeźnik, Paulina Wilczyńska-SP Żeliszów, Agnieszka Żółtańska-SP Bożejowice i Łukasz Durda-SP Brzeźnik. Komisja konkursowa zdecydowała, że w powiatowym etapie konkursu w Bolesławcu Gminę Wiejską Bolesławiec reprezentować będą zdobywcy I i II miejsca.

(informacja i zdjęcia B. Widera, GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie)