III-ligowi tenisiści TOP są na szczycie tabeli

III-ligowi tenisiści TOP są na szczycie tabeli
fot. sxc.hu Tenisiści TOP Bolesławiec pokonali na wyjeździe Bobry Jelenia Góra 10:7. Bolesławianie awansowali na I miejsce w tabeli rozgrywek i są już prawie pewni awansu do II ligi.
istotne.pl top bolesławiec, awans, jelenia góra

W sobotę III-ligowy zespół TOP Bolesławiec rozegrał wyjazdowe spotkanie z liderem ligi, drużyną Bobry Jelenia Góra. Mecz rozpoczął się dość nieoczekiwanie od prowadzenia bolesławian 4:1. Następne gry były dość wyrównane i zrobiło się tylko 8:7 dla TOP. Do ostatnich gier, decydujących o końcowym wyniku podeszli Mateusz Kowal z Marcinem Marańdą i Marcin Wołowicki z Wojciechem Kosalem.

Mecze były pięknymi widowiskami. Oba zakończyły się naszym zwycięstwem 3:1 w setach, zaś całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem bolesławian 10:7. Na wyróżnienie zasługuje Mateusz Kowal, który jako jedyny pokonał wszystkich zawodników z Jeleniej Góry. Punkty w meczu z Bobrami zdobyli: Mateusz Kowal 4, Norbert Stolicki 2, Marcin Wołowicki 3, Mirosław Jaślan 0,5, Tycjan Banaś 0,5. Drużyna TOP Bolesławiec awansowała na 1 miejsce w tabeli III ligi i jest już prawie pewna awansu.

Do Jeleniej Góry bolesławianie pojechali z mocnym postanowieniem zwycięstwa, choć mieli w pamięci przegraną u siebie (z tą samą drużyną) aż 4:10. Po dwutygodniowym obozie szkoleniowym, który zawodnicy odbyli podczas ferii (treningi 2 razy dziennie po 2 godziny) można było liczyć na walkę do ostatniego punktu. Tak też się stało i nasi tenisiści odnieśli bardzo cenne zwycięstwo. III-ligowy TOP następny mecz rozegra w Bolesławcu z drużyna z Bartoszowa.

(informacja R. Tomczyk/TOP Bolesławiec/MZ)