KK StarBol zajął 4 miejsce na turnieju koszykówki w Tarnowie

Logo KK StarBol Bolesławiec
fot. KK StarBol W Tarnowie odbył się turniej koszykówki, ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorów Starszych. Niestety koszykarze KK StarBol przegrali swoje mecze i zajęli 4 miejsce.
istotne.pl 0 koszykówka, turniej

W miniony weekend w Tarnowie odbyły się mecze ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w Koszykówce. Zawodnicy z Klubu Koszykówki StarBol Bolesławiec rywalizowali z rówieśnikami z z Bydgoszczy, Tarnowa i Kwidzyna. Niestety w każdym meczu bolesławianie musieli uznać wyższość swoich rywali.

W pierwszym dniu turnieju StarBol Bolesławiec przegrał z zespołem Astorii Bydgoszcz 68:122, która była uważana za faworyta imprezy. Silna i wysoko postawiona defensywa rywali, proste błędy w ataku zawodników StarBolu – wszystko to złożyło się na wysoką porażkę młodych bolesławian.

W drugim dniu imprezy StarBol zmierzył się w pojedynku z drużyną gospodarzy turnieju – ZKS Unia Tarnów, w której 3 zawodników ma za sobą występy w ekstraklasie mężczyzn! Po ładnej i wyrównanej grze to jednak zawodnicy z Tarnowa cieszyli się ze zwycięstwa 83:71. Wpływ na porażkę miała druga kwarta meczu, którą Bolesławiec przegrał 9 punktami.

W pozostałych kwartach bolesławieccy koszykarze dotrzymywali kroku rywalom. Trzecia i czwarta kwarta to próba odrobienia 12-punktowej przewagi Unii z pierwszej połowy spotkania. I prawie się udało. Jeszcze na 3 minuty przed ostatnim gwizdkiem meczu StarBol dogonił przeciwników na 6 oczek, ale dwie bezmyślne straty w ataku, po których padły kosze dla Unii, sprawiły, że dogonienie rywali i ewentualna wygrana bolesławian wymknęła się rąk.

Koszykarze KK StarBol BolesławiecKoszykarze KK StarBol Bolesławiecfot. KK StarBol

Ostatnim przeciwnikiem StarBolu był zespół MTS Basket Kwidzyn. Kwidzynianie szybko objęli prowadzenie i nie oddali go do końca meczu wygrywając ostatecznie ze StarBolem Bolesławiec 111:69. Mimo, że przewaga Basketu z kwarty na kwartę się powiększała, to bolesławieccy zawodnicy zagrali poprawne zawody. Trzeba również zaznaczyć, że bolesławiecka drużyna była najmłodszą ekipą na turnieju (zagrali w niej tylko dwaj zawodnicy z 1988 r.) oraz 8 zawodników młodszych (6 juniorów i 2 kadetów).

Bolesławieccy koszykarze otrzymali lekcję koszykówki w Tarnowie. Nie zdołali sprawić żadnej niespodzianki, choć byli bliscy dokonania tego w meczu z Unią Tarnów. Przede wszystkim zabrakło doświadczenia i ogrania przeciwko tak silnym rywalom w zawodach stojących na tak wysokim poziomie.

Skład KK Starbol Bolesławiec: Daniel Czernia (kpt.), Paweł Minciel, Tomasz Szewczyk, Paweł Wilas, Łukasz Chmielnicki, Krzysztof Buciak, Mariusz Sokal, Damian Krajewski, Zbigniew Owczarek i Daniel Pytliński. Trener: Jarosław Leszczyński. II Trener: Piotr Matusiak.

Klasyfikacja końcowa turnieju

1. Astoria Bydgoszcz
  2. MTS Basket Kwidzyn
  3. ZKS Unia Tarnów
  4. KK StarBol Bolesławiec

Pierwsza i druga drużyna uzyskały awans do półfinałowego turnieju Mistrzostw Polski Juniorów Starszych.

Wyniki spotkań bolesławian:

Astoria Bydgoszcz – KK StarBol Bolesławiec 122:68. Punkty dla Starbolu: Czernia 28, Minciel 11, Wilas 10, Szewczyk 8, Sokal 6, Owczarek 5, Krajewski, Chmielnicki i Buciak po 0.

KK StarBol Bolesławiec – ZKS Unia Tarnów 71:83. Punkty dla Starbolu: Minciel 24, Czernia 20, Wilas 12, Szewczyk, Chmielnicki i Sokal po 5, Pytliński, Owczarek, Buciak i Krajewski po 0.

KK StarBol Bolesławiec – MTS Basket Kwidzyn 69:111. Punkty dla StarBolu: Minciel 31, Czernia 14, Owczarek 8, Sokal 7, Szewczyk 6, Chmielnicki 3, Pytliński, Buciak, Krajewski i Wilas po 0.

(informacja i zdjęcie KK StarBol Bolesławiec)