Rysunki Jana Bancewicza można obejrzeć w Galerii Format

Rysunki Jana Bancewicza można obejrzeć w Galerii Format
fot. MBP W Miejskiej Bibliotece Publicznej prezentowane są rysunki Jana Bancewicza. Prace można oglądać do 23 marca.
istotne.pl wystawa, galeria format, rysunek, bancewicz

W Galerii Format prezentowane są rysunki Jana Bancewicza. To już czwarta wystawa prac artysty w galerii bolesławieckiej biblioteki. Tym razem tematem wystawy jest rysunek - cztery cykle tematyczne: "Schyłek architektury wiejskiej, drewnianej", "Kalisz i okolice", "Nad Bałtykiem", "Bolesławiec". Wystawa czynna jest w godzinach otwarcia biblioteki i potrwa do 23 marca.

Rysunek przedstawiający chatęRysunek przedstawiający chatęfot. MBP

Jan Bancewicz urodził się w 1933 roku w Saint-Denis we Francji. W roku 1955 ukończył pięcioletnie Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Pracował jako grafik w zakładach przemysłowych w Jeleniej Górze, później był instruktorem sztuk plastycznych w domach kultury. Artysta uczestniczy w konkursach, zajmując wiodące miejsca i uzyskując wyróżnienia. Eksponuje swoje prace zarówno na wystawach zbiorowych, indywidualnych, jak również na przeglądach sztuki nieprofesjonalnej. Ma na koncie ponad trzydzieści wystaw. Jego prace można znaleźć w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą – w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Austrii, Włoszech, Niemczech, Szwecji, Szwajcarii.

Rysunek przedstawiający Sanktuarium w BolesławcuRysunek przedstawiający Sanktuarium w Bolesławcufot. MBP

Od 1998 roku prace artysty można również oglądać w "Izbie Rękodzieła" w Przejęsławiu, którą zorganizował wraz z żoną (pani Teresa jest także plastykiem). Państwo Bancewiczowie prezentują, w tej jedynej prywatnej galerii w gminie Osiecznica, swój bogaty dorobek artystyczny. Są to: malarstwo, rzeźba, grafika, tkanina dekoracyjna, a dodatkową atrakcją jest muzealny kącik staroci.

(informacja H. Majewska/MBP Bolesławiec)

Zobacz także

Więcej zdjęć prac Jana Bancewicza