Branża turystyczna z Bolesławca szkoli się

Branża turystyczna z Bolesławca szkoli się
fot. B.org Szkolenia dotyczące turystyki trwały cztery dni. Brali w nich udział przedsiębiorcy i przedstawiciele samorządów.
istotne.pl turystyka, via sudetica

Głównym celem szkolenia które odbywało się w dniach 19-20 lutego było pokazanie, jak ważna jest turystyka w rozwoju gospodarczym regionu. Uczestnicy szkolenia poznali aktualne trendy w krajowym i światowym ruchu turystycznym, nauczyli się, jak profesjonalnie planować i przygotowywać produkt turystyczny oraz dowiedzieli się, jak mogą wpływać na rozwój turystyki w regionie. "Jesteśmy bardzo zadowoleni ze szkoleń projektu Turystyka – wspólna sprawa. Grupa bardzo zaangażowała się w tworzenie naszego produktu turystycznego. Bardzo pomagają nam w tym trenerzy, którzy podpowiadają ciekawe i przydatne rozwiązania" mówi Bogusław Nowak, jeden z liderów grupy partnerskiej Via Sudetica i właściciel Villa Ambasada w Bolesławcu.

Uczestnicy szkolenia przy stoleUczestnicy szkolenia przy stolefot. B.org

Szkolenie z 21 lutego przedstawiło wagę planowania w sferze turystyki, pokazało miejsce turystyki w systemie planowania regionalnego i lokalnego oraz aktualne problemy ruchu turystycznego. Uczestnicy tych zajęć poznali korzyści z metodycznego planowania rozwoju produktu i organizacji oraz krajowe i regionalne strategie rozwoju turystyki. Podczas kolejnego szkolenia (22 lutego) uczestnicy zdobyli podstawową wiedzę o najczęściej używanych narzędziach promocji. Szkolenie pokazało, jak opracować i wdrażać strategię promocji produktu oraz jakie są praktyczne sposoby promowania firmy na rynku. Osoby prowadzące działalność turystyczną zyskały większą świadomość potrzeby promowania ofert turystycznych oraz budowania wizerunku firmy. "Podczas szkoleń uczestnicy uczą się, jak ze sobą współpracować, aby wspólnie przyciągać turystów. Jesteśmy przekonani, że ta wiedza przyczyni się do zwiększenia liczby odwiedzin turystów w Bolesławcu i okolicach" mówi Ireneusz Cierpisz, regionalny koordynator projektu w województwie dolnośląskim.

Celem szkoleń realizowanych w ramach projektu "Turystyka – wspólna sprawa" jest nie tylko dokształcenie osób działających w turystyce, ale także poprawa konkurencyjności regionu. Szkolenia projektu wpisują się w ustalenia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Przedstawiciele małych i średnich firm płacą tylko 20% ceny szkolenia, resztę pokrywa Unia Europejska. Przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego i organizacji turystycznych otrzymują 100% dofinansowania.

(informacja Barbara Grochoła/ KG)