Radni nie przegłosowali uchwały o wygaśnięciu mandatu Karola Stasika

Radni nie przegłosowali uchwały o wygaśnięciu mandatu Karola Stasika
fot. B.org Piąta sesja Rady Powiatu Bolesławieckiego była poświęcona w głównej mierze budżetowi powiatu i uchwale o wygaśnięciu mandatu Karola Stasika. Budżet został przyjęty, a Karol Stasik dalej sprawuje swój mandat.
istotne.pl powiat, samorząd

Od początku sesji radni Prawa i Sprawiedliwości drążyli temat listu wojewody w sprawie wygaśnięcia mandatu Karola Stasika z Platformy Obywatelskiej. Jak wiadomo Przewodniczący Rady nie złożył w terminie oświadczenia o działalności gospodarczej żony. Stasik tłumaczył radnym, że oświadczenie złożył w Biurze Rady Powiatu, potem leżał w szpitalu, a po jego opuszczeniu złożył swoje oświadczenie majątkowe. Prawnik z kancelarii prawnej obsługującej Starostwo wyjaśniał, że sytuacja Karola Stasika nie jest jednoznaczna. Radni PiS chcieli jednak, by Stasik nie prowadził sesji, bo ich zdaniem nie ma już mandatu radnego.

Po wyjaśnieniach Karola Stasika doszło do głosowania uchwały o wygaszeniu jego mandatu. 12 radnych koalicji rządzącej było przeciw, jeden radny Ziemi Bolesławieckiej się wstrzymał. Karol Stasik i radni opozycji nie wzięli udziału w głosowaniu. Tym samym uchwała przepadła i Rada nie zdecydowała o wygaśnięciu mandatu.

Pozostałe uchwały, w tym zmieniona przez obecną koalicję uchwała budżetowa, nie budziły emocji i zostały przez Radę Powiatu przyjęte. W głosowaniach nie brali udziału radni PiS.

(informacja KG)