Bolesławianie wystąpili w turnieju halówki w Bełchatowie

Bolesławianie wystąpili w turnieju halówki w Bełchatowie
fot. B.org Pechowo dla połączonych drużyn BKS i MKS Bobrzanie Bolesławiec zakończył się turniej halowej piłki nożnej w Bełchatowie. Bolesławianie zajęli IX miejsce.
istotne.pl turniej, piłka halowa, bełchatów, bks bolesławiec

W niedzielę w Bełchatowie odbył się turniej halowej piłki nożnej chłopców z rocznika 1996 i młodszych. W turnieju wystąpiła reprezentacja Bolesławca, złożona z młodych zawodników klubów MKS Bobrzanie Bolesławiec i BKS Bolesławiec. Rywalami w grupie naszych piłkarzy były drużyny GKS II Bełchatów, GKS Bełchatów r. 97, SMS Łódź, Raków Częstochowa oraz WKS Wieluń.

Drużyny BKS/MKS Bobrzanie Bolesławiec i Kolportera Korony KielceDrużyny BKS/MKS Bobrzanie Bolesławiec i Kolportera Korony Kielcefot. D. Sawczak

Zespół Bobrzanie/BKS rozpoczął piłkarskie zmagania od remisu z drużyną z Wielunia 0:0. Później było już tylko gorzej. Nasi piłkarze przegrali z Rakowem Częstochowa 0:2, z SMS Łódź 1:5, (bramkę dla naszej drużyny strzelił Kacper Wojciechowski ). Nasz zespół przegrał takze z GKS II Bełchatów 0:2. Bolesławianie zakończyli rozgrywki grupowe mając na koncie 2 punkty, dzięki remisowi z GKS Bełchatów r 97 1:1 (bramkę ponownie zdobył Kacper Wojciechowski).

Piłkarze z Bolesławca na widowni stadionu w BełchatowiePiłkarze z Bolesławca na widowni stadionu w Bełchatowiefot. D. Sawczak

Turniej zakończył się dla naszych piłkarzy pechowo i ostatecznie zespół Bobrzanie/BKS uplasował się na IX miejscu wraz z drużynami z Jeleniej Góry i Wielunia. Potwierdziły się obawy trenera i kierownika drużyny, że przeciwnicy trenujący na co dzień w klasach sportowych i klubach będą bardziej wyszkoleni technicznie i taktycznie, co w ostateczności przełożyło się na wyniki spotkań. Mimo nieudanego występu w turnieju bolesławieccy piłkarze mieli okazję zmierzyć się z rówieśnikami z najlepszych klubów w Polsce. Było to cenne, piłkarskie doświadczenie. Bolesławianie zwiedzili również stadion i zaplecze lidera Orange Ekstraklasy - drużyny GKS Bełchatów.

Tabela końcowa turnieju:

  1. GKS I Bełchatów
  2. SMS Łódź
  3. Kolporter Korona Kielce
  4. GKS II Bełchatów
  5. Raków Częstochowa
  6. Rozwój Katowice
  7. Widzew Łódź
  8. GKS Bełchatów rocznik ‘97
  9. Bobrzanie/BKS Bolesławiec, Gol Jelenia Góra, WKS Wieluń

Organizatorzy wyjazdu dziękują Gminie Miejskiej Bolesławiec, firmie transportowej "Onyszko" oraz rodzicom uczestników turnieju za wsparcie, dzięki któremu wyjazd na turniej był możliwy.

(informacja i zdjęcia D. Sawczak/MKS Bobrzanie Bolesławiec)

Zobacz także

MKS Bobrzanie Bolesławiec