Reaktywowane stowarzyszenie „Blues nad Bobrem” ma nowy zarząd

Reaktywowane stowarzyszenie „Blues nad Bobrem” ma nowy zarząd
fot. B.org W sobotę podczas spotkania delegatów i gości stowarzyszenia "Blues nad Bobrem" przyjęto nowych członków, którzy wybrali zarząd, komisję rewizyjną oraz biuro organizacyjne stowarzyszenia.
istotne.pl blues nad bobrem, stowarzyszenie, krystyna juszkiewicz

Przewodniczącym liczącego 26 członków stowarzyszenia "Blues nad Bobrem" (BnB) został Zbigniew Lewandowski, zastępcą Dariusz Gruszecki, sekretarzem Maciej Burniak, skarbnikiem Łukasz Molak, a członkiem Krzysztof Rojewski.

Honorowym członkiem Stowarzyszenia Blues nad Bobrem została Krystyna Juszkiewicz, twórczyni i wieloletnia organizatorka warsztatów i koncertów BnB. Ona też przywitała przybyłych na spotkanie gości. Podkreśliła w swoim powitaniu siłę i wagę muzycznej imprezy, odbywającej się w naszym mieście od 1990 roku. Z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem przekazała nam to, co w tej imprezie zawsze było najważniejsze: poczucie wspólnoty, przyjaźń, przekonanie, że uczestniczy się w ważnym wydarzeniu, wzajemna pomoc i serdeczność ludzi. Członkowie stowarzyszenia podkreślili niepodważalna rolę, wpływ i wagę pani Krystyny. "Blues nad Bobrem" jest i będzie jej dzieckiem, a ona sama zostanie dobrym duchem bluesa.

Grażyna Strzyżewska, Alina Kamińska, Elżbieta Tyc i Krystyna Juszkiewicz na spotkaniu stowarzyszeniaGrażyna Strzyżewska, Alina Kamińska, Elżbieta Tyc i Krystyna Juszkiewicz na spotkaniu stowarzyszeniafot. B.org

Przed nowym zarządem jest bardzo dużo pracy. Jak podkreślił Cezariusz Rudyk, były członek zespołu "Obstawa Prezydenta" i obecny radny, to ostatni dzwonek, by pozyskać pieniądze unijne na projekt wskrzeszenia warsztatów bluesowych i koncertów w Bolesławcu. Niestety bez finansowego wsparcia impreza nie zaistnieje.

Podczas dyskusji pojawiły się dwie ciekawe propozycje związane z organizacją przedsięwzięcia. Pierwszą wysunął Zbigniew Lewandowski, podkreślając, że jedynie profesjonalny podział kompetencji i zadań między zarządem, a biurem organizacyjnym przyniesie określone rezultaty. To od biura organizacyjnego i zaangażowanych w nim ludzi będzie zależał – zdaniem Lewandowskiego – poziom Bluesa nad Bobrem. Jerzy Pietrzak mówił o nowej formule święta, które mogłoby być widoczne w mieście przez cały rok, a tak dobre koncerty, jak ostatni Sławka Wierzcholskiego w Piwnicy Paryskiej, powinny się odbywać częściej niż tylko raz w roku.

Sympatycy Bluesa nad Bobrem na walnym zebraniu stowarzyszeniaSympatycy Bluesa nad Bobrem na walnym zebraniu stowarzyszeniafot. B.org

Na spotkaniu obecny był zastępca prezydenta miasta, Wiesław Ogrodnik, który zapewnił wszystkich o wielkim sercu prezydenta do imprezy i zaproponował, by zarząd uzyskał statut stowarzyszenia pożytku publicznego, by obywatele mogli przekazywać na rzecz BnB 1% podatku.

Blues nad Bobrem jako impreza potrzebuje fizycznego miejsca do organizacji warsztatów oraz koncertów, bazy noclegowej i turystycznej infrastruktury. Członkowie stowarzyszenia są pełni zapału i świadomi ogromu pracy, jak również potrzeby finansowego wsparcia ze strony władz miejskich. Jerzy Pietrzak podkreślił, że Bolesławiec nie musi być jedynie miastem ceramiki, może na mapie Polski i Euroregionu zaistnieć znów jako miasto bluesa. Zapraszamy wszystkich do współpracy i pomocy. Siedziba Stowarzyszenia w obecnej chwili mieści się w Biurze "Perfekt" przy ulicy Sierpnia '80 12"13.

(informacja G. Ferensowicz/ KG)