W sztafetach pływackich rywalizowały podstawówki

W sztafetach pływackich rywalizowały podstawówki
fot. nn Uczniowie ze szkół podstawowych rywalizowali w sztafetach pływackich. Zwyciężyły dziewczęta z dwójki oraz chłopcy z czwórki.

Na pływalni miejskiej odbyły się Mistrzostwa Miasta i Powiatu Bolesławieckiego Szkół Podstawowych w Drużynowych Sztafetach Pływackich. W zawodach brały udział 8-osobowe reprezentacje dziewcząt i chłopców. W sztafecie pływackiej 8x20 metrów stylem dowolnym, w kategorii dziewcząt zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2, w składzie: A. Sobolewska, A. Antoniak, M. Kościuk, S. Junak, K. Duran, M. Rosa, K. Kalinowska, M. Jaworska. Opiekunem dziewcząt jest R. Gorski. Kolejne miejsca zajęły reprezentacje szkół nr 4 i 1.

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2fot. MOSiR

W kategorii chłopców zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4, w składzie: W. Kutryba, M. Pańczak, S. Kopeć, P. Kraus, W. Kus, M. Mielnik, K. Różnicki, D. Matusiewicz. Opiekunem chłopców jest D. Zięba.

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 4Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 4fot. MOSiR

Kolejne miejsca zajęły reprezentacje dwójki i jedynki. Drużyny, które zajęły I i II miejsca (w kategoriach dziewcząt i chłopców) zakwalifikowały się do zawodów strefy jeleniogórskiej. Organizatorem mistrzostw w sztafetach pływackich był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

(informacja i zdjęcia D. Berdzik/MOSiR)