Bolesławianie prowadzą w III lidze Brydża Sportowego

Bolesławianie prowadzą w III lidze Brydża Sportowego
fot. M. Zabawa Prnjavor Bolesławiec utrzymał pozycję lidera w III lidze Brydża Sportwego. Bolesławianie będą walczyć o awans do II ligi.
istotne.pl 0 prnjavor, brydż

Zakończyła się runda zasadnicza w rozgrywkach III ligi brydża sportowego. Ostatni zjazd odbył się w miniony weekend w Brzegu, gdzie wszystkie drużyny rozegrały po 5 ostatnich spotkań. Doskonale zagrała drużyna Prnjavor Bolesławiec, która nie tylko utrzymała pozycję lidera ale zwiększyła przewagę nad konkurentami.

Szczególnie udany dla bolesławieckiej drużyny był pierwszy dzień zjazdu. Wszystkie trzy sobotnie mecze zakończyły się wygranymi naszego zespołu. Pokonaliśmy kolejno: AZS Politechnikę Wrocław VII 17:13, AZS Politechnikę Wrocław IX 21:9, Korpus Wrocław 24:6. W niedzielę bolesławianie pokonali Hutmen Wrocław 16:14 i nieznacznie przegrali z AZS RAG Wrocław 13:17.

Łącznie nasza drużyna skompletowała 91 pkt. meczowych i powiększyła do 18 VP swoją przewagę nad drugim w tabeli zespołem TURBO Wrocław. Drużyna Prnjavora grała w składzie: Jarosław Molenda (kapitan), Jerzy Olenderek, Jacek Rutowicz, Antoni Ochot, Artur Winkler i Andrzej Kaźmierczak.

Drużyna "Prnjavor" BolesławiecDrużyna "Prnjavor" Bolesławiecfot. J. Molenda

W dalszej części rozgrywek 6 najlepszych zespołów rundy zasadniczej będzie toczyło walkę o awans do II ligi, z zaliczeniem dotychczasowych wyników. Do finałowych rozgrywek awansowały: Prnjavor Bolesławiec, Turbo Wrocław, Zdrowie Kudowa, BKB ODK Jelenia Góra, Piast Lubań i Gwardia Wrocław.

Bezpośredni awans uzyska drużyna, która zakończy rywalizację na I miejscu, drugi zespół będzie miał możliwość walki o awans w meczu barażowym. Drugi nasz zespół Pogrom Bolesławiec zakończył rozgrywki na 9 miejscu (na 16 drużyn) i walczył będzie w dalszej części o miejsca 7-16.

(informacja J. Molenda)