Młodzicy BKS odnieśli sukces w lubańskim turnieju

Młodzicy BKS odnieśli sukces w lubańskim turnieju
fot. B.org Młodzi piłkarze BKS Bolesławiec zajęli I miejsce w Okręgowych Mistrzostwach Młodzików w Halowej Piłce Nożnej.
istotne.pl turniej, sport, bks bolesławiec

OZPN Jelenia Góra był organizatorem Okręgowych Mistrzostw Młodzików w Halowej Piłce Nożnej, które odbyły się w sobotę w Lubaniu. Młodzicy BKS Bolesławiec zajęli w turnieju I miejsce, co dało im tytuł Mistrza Okręgu. W meczach grupowych bolesławianie odnieśli same zwycięstwa, pokonując kolejno: Nysę Zgorzelec 4:1 (3 bramki Damian Kamuda i 1 Kacper Belica), Piasta Zawidów 4:0 (po 2 bramki Kamuda i Belica), oraz KKS Jelenia Góra również 4:0 (2 bramki Kamudy i po 1 Belica i Paweł Kazanowski).

W meczu półfinałowym BKS pokonał 5:0 Granicę Bogatynia (3 bramki Belicy i 2 Kamudy), by w finale ponownie spotkać się z KKS Jelenia Góra. Drużyna z Jeleniej Góry w drugim półfinale pokonała Włókniarza Mirsk 2:1. Mecz Finałowy był bardzo wyrównany i zakończył się bezbramkowo. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia i dopiero w rzutach karnych wygrał BKS (3:2), zdobywając tytuł mistrzowski.

Bramki z karnego strzelili: Kacper Belica, Krystian Soroka i Damian Kamuda. Oprócz wymienionych strzelców bramek w składzie BKS wystąpili: Marcin Czarnecki, Eryk Kliwak, Maciej Szewczyk, Bartosz Wróbel, Marcin Wakulski i Michał Mielnik. Trenerem drużyny jest Stanisław Zapiór, kierownikiem Jerzy Stanik.

(informacja MZ/MOS Bolesławiec)