Sąd skazał 18-latka za obrażanie strażników miejskich

Sąd skazał 18-latka za obrażanie strażników miejskich
fot. B.org Osiemnastoletni Maciej Ł. z Bolesławca zapłaci 300 złotych za obrażanie w Internecie strażników miejskich. Chłopak dobrowolnie poddał się karze.
istotne.pl sąd, bolec.info, internet

Sprawa dotyczy obraźliwych wpisów, które w maju 2006 roku pojawiły się na stronie Bolec.Info. Portal ten słynął z obrażania ludzi, publikowania jednostronnych materiałów lub rankingów i dyskusji, w których bezpardonowo byli oceniani nauczyciele, lekarze czy prezydent Bolesławca. Jedna z dyskusji na forum dotyczyła Straży Miejskiej. Posypały się w niej epitety pod adresem strażników. Komendant Straży, jako pierwszy w Bolesławcu, postanowił przeciwstawić się obrażaniu ludzi na portalu i skierował sprawę do prokuratury.

Policja miała problem z identyfikacją wszystkich autorów obraźliwych komentarzy, bo w maju Bolec.Info nie archiwizował jeszcze wszystkich adresów komputerów. Udało się jednak zidentyfikować jednego użytkownika strony, 18-letniego Macieja Ł. Chłopak przyznał się do popełnienia czynu, ale nie wyjaśnił powodów swojego postępowania. Sąd wymierzył mu 300 zł grzywny. W pozostałej części sprawa została umorzona przez prokuraturę.

(informacja własna)

Zobacz także

Bolec.Info obraża ludzi i manipuluje czytelnikami