Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Bolesławcu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Bolesławcu
fot. www W tym roku będzie można obejrzeć film, potańczyć na dyskotece oraz wysłuchać kilku koncertów. Dochód ze sprzedaży biletów na te imprezy zostanie przeznaczony dla WOŚP.
istotne.pl 0 wośp

W czwartek o 18:00 w kinie Orzeł zostanie pokazany film "Przystanek Woodstock – Najgłośniejszy Film Polski". W piątek o 18:00 w klubie Pegaz zagrają: Spectrum, The Prezent i Know. Z powodu choroby członka zespołu Enter-Zy, ten zespół nie przyjedzie. W zamian zagra inna kapela, będąca niespodzianką. Również w piątek, razem z trenującymi w BOK-u sztukę walki Capoeira, będzie można w rytmach salsy przetańczyć noc w restauracji "Piwnica Paryska". Wstęp na koncert, film i dyskotekę kosztuje po 8 zł.

W niedzielę w Starym Teatrze odbędzie się koncert. Od godziny 14:00 na deskach teatru wystąpią: "Big Band Klangfarben" z niemieckiego Jonsdorf i Bolesławca oraz znany bolesławianom z poprzedniego finału Zespół Tańców Irlandzkich "Ellorien". Każdy, kto przyjdzie obejrzeć koncert, będzie mógł kupić bilet za dowolną kwotę. W dniu finału około 17:30 w auli przy Szkole Podstawowej w Nowogrodźcu wystąpi Zespół Tańca Nowoczesnego Canon.

Organizacją tegorocznego finału zajęła się grupa młodych ludzi. Pomaga im między innymi Bolesławiecki Ośrodek Kultury. Pieniądze ze wstępów zostaną przekazane na konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku gra na rzecz ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, w tym na naukę udzielania pierwszej pomocy.

Aktualizacja 2007-01-13 19:00

Koncerty w Starym Teatrze zostały odwołane.

(informacja K. Kowalczyk/BOK/KG)