TOP Husar zagra w Ekstraklasie Rugby 7

TOP Husar zagra w Ekstraklasie Rugby 7
fot. B.org Drużyna rugby TOP Husar Bolesławiec została wybrana do gry w Ekstraklasie Rugby 7. Bolesławianie zagrają w I Grupie-Południe.
istotne.pl top bolesławiec, rugby, husar

Na początku stycznia w Wiśle odbyło się spotkanie prezesów klubów uczestniczących w rozgrywkach Rugby 7. Bolesławiec reprezentowali prezes TOP Bolesławiec Robert Tomczyk i trener drużyny TOP Husar Bolesławiec Jakub Lisiewski. W czasie spotkania wyłoniono 8 najlepszych drużyn w Polsce, które zagrają w Ekstraklasie Rugby 7.

TOP Husar zagra w ekstraklasie!

Miłą niespodzianką zarówno dla prezesa TOP jak i trenera bolesławieckiego zespołu był wybór drużyny TOP Husar Bolesławiec do rozgrywek ekstraklasy. Bolesławianie występowali w rozgrywkach rugby dopiero pierwszy sezon, dlatego nikt nie liczył na wybór naszego zespołu do tej elitarnej grupy rozgrywek. Zdziwienie prezesa Roberta Tomczyka było tym większe, gdy żaden z prezesów innych klubów nie miał zastrzeżeń co do uczestnictwa TOP w elitarnych rozgrywkach.

"Można powiedzieć, że mieliśmy dużo szczęścia, ale jest to zasługa całej drużyny, która pokazała wyśmienitą i ambitną grę w lidze zajmując ostatecznie 7 miejsce pośród 49 drużyn z całej Polski" mówi Robert Tomczyk. "Największy udział w tej nominacji mają oczywiście trenerzy zespołu, czyli Jakub Lisiewski oraz Robert Szewczuk – były reprezentant Polski, ponieważ to oni wyszkolili tak doskonałych reprezentantów naszego miasta" dodaje Robert Tomczyk.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Na awans bolesławian do ekstraklasy miał również wpływ turniej ligowy, zorganizowany przez zawodników TOP w Bolesławcu, który pod względem organizacyjnym był jednym z najlepszych w Polsce. Podkreślił to w czasie spotkania Prezez Związku Rugby Marek Wiśniowski. TOP Husar Bolesławiec będzie występował w I Grupie-Południe, obok zespołów: AZS AWF Katowice, Bialo-Czarni Nowy Sącz, Nowa Huta Kraków.

Terminy turniejów

  • 22 kwietnia – Nowy Sącz
  • 13 maja – Katowice
  • 27 maja – Bolesławiec
  • 7 czerwca – Kraków

Transmisje meczów Ekstraklasy Rugby 7 w Polsacie Sport?

Prezesi klubów rugby spotkali się także z przedstawicielami Agencji Sport Mega Marketing. Rozmawiano o współpracy z klubami i promocji rozgrywek Rugby 7 w telewizji. Agencja jest zainteresowana relacjonowaniem meczów rugby np. za pośrednictwem Polsatu Sport. Zrealizowanie tego zamierzenia będzie zalezało od działaczy poszczególnych klubów oraz od władz danego miasta. Chodzi, w głównej mierze, o wymogi zawarte w umowach sponsorskich, którym kluby będą musiały sprostać.

(informacja R. Tomczyk/TOP Bolesławiec/MZ)