Samochody ciężarowe zablokowały ruch w mieście

Samochody ciężarowe zablokowały ruch w mieście
fot. Marcin Zabawa Ciężarówki ślizgały się na podjazdach. Największe korki tworzyły się na alei Tysiąclecia oraz na obwodnicy w kierunku Zgorzelca.
istotne.pl auto, pogoda, korek

Padający od wczoraj śnieg znacznie utrudnia ruch na bolesławieckich drogach. Ślisko jest praktycznie na wszystkich drogach w mieście. W ciągu dnia kierowcy samochodów ciężarowych mieli problemy z pokonaniem skrzyżowania koło stacji paliw Shell. Po południu i wieczorem korki tworzyły się na al. Tysiąclecia (od skrzyżowania przy stacji paliw Shell aż po stację paliw Orlen).

Samochody cieżarowe na al. TysiącleciaSamochody cieżarowe na al. Tysiącleciafot. Marcin Zabawa
Samochód ciężarowy blokuje przejazd innych samochodówSamochód ciężarowy blokuje przejazd innych samochodówfot. Marcin Zabawa

Jeszcze dłuższy korek był na obwodnicy. Kolejka samochodów zaczynała się na wysokości ronda (od strony Kruszyna) a kończyła na wyjeździe z miasta w stronę Zgorzelca. Powodem powstawania korków były ślizgające się ciężarówki. Choć po drogach jeździły pługopiaskarki, to ciągle padający śnieg sprawiał, że jezdnie stale były śliskie. Intensywne opady śniegu mają zakończyć się dziś w nocy.

Samochody jadące w korkuSamochody jadące w korkufot. Marcin Zabawa

(informacja i zdjęcia MZ)