Bolesławieccy policjanci uratowali 16-latkę

Bolesławieccy policjanci uratowali 16-latkę
fot. B.org Nastolatka z Bolesławca chciała popełnić samobójstwo. Tragedii zapobiegła nieustępliwość policjantów.
istotne.pl 0 policja, zdrowie

W nocy z wtorku na środę oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu odebrał zgłoszenie, że 16-letnia mieszkanka Bolesławca chce popełnić samobójstwo. W tym celu dziewczyna miała połknąć około 20 tabletek leku psychotropowego. Informację o zamiarze nastolatki przekazała policji kobieta mieszkająca w województwie mazowieckim. Kobieta dowiedziała się o tym surfując po internecie.

Policjanci pojechali do mieszkania dziewczyny. Początkowo nie mogli się dostać do środka, ponieważ opiekunka (babcia) nastolatki bała się otworzyć drzwi, tłumacząc się późną porą. Starsza kobieta zapewniała także, że dziewczyna na pewno nie korzysta z internetu, ponieważ ona sama zabrała jej przewód od komputera. Jednak policjanci nalegali, żeby kobieta otworzyła im drzwi i pozwoliła porozmawiać z dziewczyną.

W końcu kobieta wpuściła funkcjonariuszy do mieszkania. Policjanci zastali dziewczynę w jej pokoju. 16-latka przyznała się do zażycia blisko 20 tabletek psychotropowych. Okazało się również, że nastolatka korzystała z internetu za pomocą drugiego przewodu. Policjanci wezwali pogotowie ratunkowe. Lekarz postanowił zabrać nastolatkę do szpitala. Obecnie dziewczyna czuje się dobrze. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(informacja KWP Wrocław)