W Zebrzydowej policja złapała złodziei paliwa

Kajdanki na dłoni
fot. sxc.hu Bolesławieccy policjanci zatrzymali na "gorącym uczynku" złodziei paliwa. Grupa osób kradła paliwo z samochodu ciężarowego.
istotne.pl 0 policja, kradzież, zebrzydowa

Reklama

W nocy z soboty na niedzielę policja otrzymała informację, że w miejscowości Zebrzydowa grupa osób wypompowuje paliwo z samochodu ciężarowego. Na widok policyjnego radiowozu dwóch mężczyzn, kręcących się przy ciężarówce, uciekło w kierunku lasu, zaś trzy kolejne osoby wsiadły do Forda Mondeo i w pośpiechu odjechały.

Dwóch mężczyzn (w wieku 33 i 21 lat) i kobietę (27 lat), którzy odjechali samochodem osobowym, zatrzymano kilka kilometrów dalej, na parkingu przy restauracji. Kilkanaście godzin później zatrzymano kolejne dwie osoby. Zatrzymane osoby przyznały się do kradzieży paliwa. Z ciężarowego Mercedesa skradziono w sumie 80 litrów oleju napędowego o wartości 270 zł.

Wobec dwóch osób zastosowano karę pozbawienia wolności na okres 8 miesięcy, z zawieszeniem wykonania kary na 2 lata. Pozostałe trzy osoby z uwagi na fakt, że było to kolejne popełnione przez nich przestępstwo, będą odpowiadać przed sądem.

(informacja KPP Bolesławiec)

Reklama