Tenisiści TOP Bolesławiec pokonali AZS Zielona Góra 10:0

Tenisiści TOP Bolesławiec pokonali AZS Zielona Góra 10:0
fot. sxc.hu Bolesławieccy tenisiści stołowi wysoko (10:0) pokonali AZS Zielona Góra. W innym turnieju, rozgrywanym w Zielonej Górze zawodnicy TOP odnieśli indywidualne sukcesy.
istotne.pl 0 top bolesławiec, tenis

W sobotę drużyna TOP Ekoceramika Bolesławiec rozegrała pierwszy mecz rundy rewanżowej II ligi tenisa stołowego. Przeciwnikiem naszego zespołu był AZS Zielona Góra. Był to mecz drugiej i piątej drużyny w lidze. W pierwszej rundzie mecz pomiędzy tymi drużynami był bardzo zaciętym pojedynkiem i skończył się dość szczęśliwym zwycięstwem bolesławian 7:3.

Spotkanie rewanżowe rozpoczęło się bardzo dobrze dla TOP. Łukasz Jaźwiec wygrał, w 4 setach, z Przemysławem Iwuciem, zaś przy drugim stole Robert Girulski, również w 4 setach, pokonał Grzegorza Kozioła. Następne dwa mecze singlowe gładko wygrali nasi zawodnicy: Tomasz Fortunko wygrał 3:0 z Pawłem Sroczyńskim, a Jarosław Girulski pokonał Grzegorza Jackowskiego. Po czterech grach singlowych było 4:0 dla Bolesławca i do stołu podeszły pary deblowe.

Tenisiści II-ligowego TOP BolesławiecTenisiści II-ligowego TOP Bolesławiecfot. M. Zabawa

Gry deblowe były bardzo zacięte i stały na wysokim poziomie, ale i tym razem gospodarze wyszli z nich obronną ręka, wygrywając oba spotkania. Następne pojedynki były tylko formalnością, ponieważ po deblach TOP prowadził już 6:0 i był pewny zwycięstwa. Bolesławianie pokazali jednak ambitna grę i nie odpuścili do końca. Mecz zakończył się sensacyjnym zwycięstwem 10:0 dla TOP Ekoceramiki Bolesławiec. Tym samym TOP umocnił się na pozycji wicelidera II ligi tenisa stołowego. W następnym meczu w Bolesławcu TOP zmierzy się z STS Bartoszów.

Niedzielny turniej amatorów w Zielonej Górze

W niedziele w Zielonej Górze odbył się III Turniej z cyklu Grand Prix Amatorów w Tenisie Stołowym. W turnieju wystąpiło 5 zawodników TOP Bolesławiec: Jakub Kozieł, Adam Kuć, Waldemar Krzemiński, Zbigniew Kurasz oraz Remigiusz Kacperczyk.

W kategorii do lat 19 zwyciężył Jakub Kozieł zapewniając sobie (bez względu na wynik ostatniego turniej rozgrywek) pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Czwarty w zielonogórskim turnieju był Adam Kuć, który ma szansę na uzyskanie drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej. W kategorii senior drugie miejsce zajął Waldemar Krzemiński, zapewniając sobie jednocześnie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W kategorii oldboy zwyciężył Zbigniew Kurasz. W kategorii weteran zwyciężył Remigiusz Kacperczyk, ktory zapewnił sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

(informacja R. Tomczyk, W. Krzemiński/TOP Bolesławiec)