Bolesławieccy siatkarze wygrali z Silesią Świebodzice 3:2

Piłka do siatkówki
istotne.pl 0 top bolesławiec, siatkówka

W sobotę siatkarze IV-ligowego TOP Bolesławiec rozgrywali wyjazdowe spotkanie w Świebodzicach. W pierwszym secie bolesławianie pewnie pokonali rywali. Jednak w drugiej i trzeciej odsłonie spotkania naszej drużynie grało się truniej. Trzeciego seta nasi siatkarze przegrali, mimo że prowadzili już 24:20. Gospodarze doprowadzili do wyrównania 24:24 i pokonali nasz zespół 27:25.

Siatkarze TOP Bolesławiec i Silesia Świebodzice w czasie grySiatkarze TOP Bolesławiec i Silesia Świebodzice w czasie gryfot. Fan Klub

W secie czwartym nasi zawodnicy wyciągnęli wnioski z błędów, które popełniali wcześniej i wygraną doprowadzili do remisu 2:2. O zwycięstwie w meczu rozstrzygnął piąty set. TOP rozpoczął go od wysokiego prowadzenia 6:0, jednak gospodarze nie odpuszczali. Spotkanie TOP Bolesławiec – Silesia Świebodzice zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 15:13 (3:2 w setach).

Kibice z Fan Klubu TOP na meczu siatkarskim w ŚwiebodzicachKibice z Fan Klubu TOP na meczu siatkarskim w Świebodzicachfot. Fan Klub

W odniesieniu cennego zwycięstwa bolesławianom pomógł Fan Klub TOP, który przyjechał za siatkarzami do Świebodzic. Bolesławieccy kibice głośno i gorąco dopingowali swój zespół, robiąc przy tym więcej hałasu niż kibice miejscowi.

(informacja i zdjęcia M. Mazur/topboleslawiec.yoyo.pl)