Trampkarze Bobrzan zajęli 10 miejsce na turnieju w Krakowie

Trampkarze Bobrzan zajęli 10 miejsce na turnieju w Krakowie
fot. www Młodzi piłkarze z Miejskiego Klubu Sportowego Bobrzanie wzięli udział w I Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Trampkarzy. Bolesławianie zajęli 10 miejsce.
istotne.pl bks bolesławiec

W weekend w Krakowie odbył się I Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej Trampkarzy. Swoje reprezentacje wystawiło wiele znanych klubów. Reprezentujący Bolesławiec klub MKS Bobrzanie zajął 10 miejsce, wygrywając z Ruchem Chorzów 3:2 i remisując z Wisłą Kraków 0:0.

Młodzi piłkarzeMłodzi piłkarzefot. Bobrzanie

Pechowo dla naszych piłkarzy zakończyły się mecze z Legią Warszawa (przegrana 2:4 przy początkowym prowadzeniu Bobrzan 2:0), z kadrą województwa Świętokrzyskiego (przegrana 0:6) i z Lechią Dzierżoniów (przegrana 1:3). Również pechowo dla naszych zawodników zakończyła się rywalizacja o 9 miejsce z Rozwojem Katowice. Bolesławianie mogli wygrać ten mecz, ale dwie stracone bramki doprowadziły do remisu, a następnie do rzutów karnych, w którcych lepsi okazali sie katowiczanie, wygrywając 1:3.

Trampkarze Wisły Kraków i MKS Bobrznie BolesławiecTrampkarze Wisły Kraków i MKS Bobrznie Bolesławiecfot. Bobrzanie

Końcowa Klasyfikacja Turnieju

 1. Legia Warszawa
 2. Kadra woj. Świętokrzyskiego
 3. Wisła Kraków
 4. Raków Częstochowa
 5. Zagłębie Lubin
 6. Lechia Dzierżoniów
 7. Wisła Kraków II
 8. Podbeskidzie Bielsko-Biała
 9. Rozwój Katowice
 10. Bobrzanie Bolesławiec
 11. Ruch Chorzów
 12. Gol jelenia Góra

Gośćmi specjalnymi turnieju byli zawodnicy Wisły Kraków i reprezentacji Polski: Jakub Błaszczykowski i Radosław Sobolewski. Gwiazdy polskiej piłki nożnej rozdawały młodym piłkarzom autografy i pozowały do wspólnych zdjęć. Na rynku na naszych zawodników czekał kolejny zawodnik Wisły i reprezentacji Polski- Dariusz Dudka, który rozdawał pocztówki z autografami i także chętnie pozował do zdjęć z naszymi zawodnikami. Krakowski turniej był dla młodych bolesławian wielkim wydarzeniem i zarazem doświadczeniem.

Podziękowanie

Damian Sawczak oraz Zarząd MKS Bobrzanie Bolesławiec serdecznie dziękują Gminie Miejskiej Bolesławiec i rodzicom uczestników turnieju za wsparcie finansowe wyjazdu i współpracę.

(informacja i zdjęcia D. Sawczak/MKS Bobrzanie Bolesławiec)

Zobacz także

MKS Bobrzanie Bolesławiec