Specjalistyczną windę zamontowano w szkole specjalnej

Specjalistyczną windę zamontowano w szkole specjalnej
fot. Marcin Zabawa Powiatowy Zespół Szkół Specjalnych wzbogacił się o nową, specjalistyczną windę. W szkole zamontowano także podjazdy, wymieniono drzwi oraz wyremontowano łazienki.
istotne.pl niepełnosprawność, szkoła specjalna, winda, wózek, podjazd

W Powiatowym Zespole Szkół Specjalnych w Bolesławcu oddano do użytku nową, specjalistyczną windę CIBES A5000, przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja kosztowała przeszło 70 tys. zł i była możliwa do wykonania dzięki pieniądzom z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Starostwa Powiatowego w Bolesławcu.

Kobieta i niepełnosprawna dziewczynka na wózku inwalidzkim wewnątrz windyKobieta i niepełnosprawna dziewczynka na wózku inwalidzkim wewnątrz windyfot. Marcin Zabawa

Nowa winda została wyprodukowana w Szwecji. Może zabrać maksymalnie 5 osób (400 kg). Winda posiada specjalne zabezpieczenia, skonstruowane dla osób niepełnosprawnych. Wykonawcą inwestycji jest Henryk Jabłoński, zaś podwykonawcą Andrzej Borusiewicz.

Kobieta sprowadza po podjeździe wózek z niepełnosprawnym chłopcemKobieta sprowadza po podjeździe wózek z niepełnosprawnym chłopcemfot. Marcin Zabawa

Zamontowanie i uruchomienie nowej windy jest elementem programu likwidowania barier architektonicznych. Aby ułatwić osobom niepełnosprawnym poruszanie się w budynku zamontowano specjalne podjazdy. Wymieniono również drzwi oraz wyremontowano łazienki. Łącznie na ostatnie inwestycje wydano ponad 135 tys. zł.

Wnętrze wyremontowanej łazienkiWnętrze wyremontowanej łazienkifot. Marcin Zabawa

(informacja i zdjęcia MZ)

Zobacz także

Więcej o specjalistycznej windzie CIBES A5000