Niepełnosprawni rywalizowali w tenisie stołowym

Niepełnosprawni sportowcy w mistrzostwach tenisa stołowego
istotne.pl 0 zawody, niepełnosprawność, tenis stołowy

W Mistrzostwach Dolnego Śląska wystartowało ponad 30 niepełnosprawnych tenisistów. Zawodnicy przyjechali między innymi z Opola, Poznania, Brzegu, Zielonej Góry i Wrocławia. Silną grupę wystawili gopodarze. Bolesławianie rozdzielili między sobą miejsca na podium w kategorii 6-8. Tytuł Mistrza Dolnego Śląska wywalczył Zbigniew Kurasz, wyprzedzając Waldemara Krzemińskiego i Andrzeja Kwiatkowskiego.

W grupie wózków zwyciężył Lech Jabłoński z Poznania. W tej kategorii na 4 miejscu uplasował się Bolesławianin Waldemar Szczepek. W grupie 9-10 Mistrzostwo wywalczył Marian Stefaniak z Poznania. W kategorii OPEN puchar pojechał do Wrocławia, wywalczył go wrocławianin Marek Cholewa.