Siatkarze TOP nie mogą wygrać

Siatkarze w czasie meczu
fot. istotne.pl Trudno powiedzieć, co jest przyczyną nieustających porażek siatkarzy TOP Bolesławiec. Zespół z Głogowa nie był zbytnio wymagającym przeciwnikiem, a mimo to TOP przegrał 0:3.
istotne.pl 0 top bolesławiec, siatkówka

Mecz rozpoczął się od przewagi TOP. W pierwszym secie bolesławianie prowadzili już 8:3, a o czas poprosił trener Chrobrego. Od tej chwili przewaga zaznaczyła się po stronie graczy z Głogowa. Udało im się doprowadzić do remisu, przy stanie 16:16, a następnie pokonać TOP 25:20.

Drugi set to udany początek dla gości. Zawodnicy TOP nie mogli się przełamać, a pierwsze zdobyte punkty dostali w prezencie od przyjezdnych. Głogowianie po serii błędów zaczęli grać skuteczniej, zyskując wyraźną przewagę 17:9. Kilka punktów przyjezdni zawdzięczają sędziom, którzy niemal wszystkie sporne sytuacje rozstrzygali na ich korzyść. Wywoływało to głośne protesty kibiców i zawodników z Bolesławca. Protestował również trener bolesławian. W rezultacie TOP został ukarany dwiema żółtymi kartkami i dwoma punktami przyznanymi zespołowi z Głogowa. Drugi set zakończył się takim samym wynikiem jak pierwszy – 25:20 dla Głogowa.

W trzecim secie na początku znowu prowadzili bolesławianie. Chrobry doprowadził do wyrównania przy stanie 8:8 i od tego momentu coraz większą przewagę zyskiwali goście. Końcówka trzeciego seta to przegrana na własne życzenie. Zawodnicy TOP nie potrafili skutecznie zaserwować. Ten błąd popełniło trzech kolejnych zawodników, trafiając piłką w siatkę. W trzecim secie Chrobry pokonał TOP 25:21, wygrywając całe spotkanie 3:0.