Koncert The 5th Season: niezwykłe opracowanie „Czterech pór roku” Vivaldiego w Teatrze Starym

Koncert The 5th Season: niezwykłe opracowanie „Czterech pór roku” Vivaldiego w Teatrze Starym
fot. Stowarzyszenie Blues nad Bobrem Zespół wystąpi w piątek 21 października w Teatrze Starym w Bolesławcu. Początek o 19:00.
istotne.pl blues nad bobrem, koncert, teatr stary

Zespół The 5th Season (w składzie: Janusz Nykiel – skrzypce; Jacek Szreniawa – gitary; Łukasz Perek – instrumenty klawiszowe; Jakub Olejnik – gitara basowa/kontrabas; Zbigniew Lewandowski – perkusja/instrumenty perkusyjne) w ten piątek (21 października) zagra w bolesławieckim Teatrze Starym. W programie niezwykłe opracowanie koncertów Antonia Vivaldiego – „Cztery pory roku”.

Początek o 19:00. Bilety w cenie 45 złotych do nabycia w Biurze Podróży Perfekt oraz w dniu koncertu w Teatrze Starym (w cenie 50 zł).

Janusz Nykiel – skrzypce. Pełni rolę koncertmistrza w orkiestrze Tiroler Kammerorchester InnStrumenti w Innsbrucku oraz w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Grał z Mozarteum Orchester w Salzburgu, współpracuje z orkiestrą Bayerische Rundfunk w Monachium oraz Deutsches Radio Kammerorchester w Regensburgu.

Zbigniew Lewandowski – perkusja. Współpracował z wieloma muzykami z czołówki polskiego i światowego jazzu, współzałożyciel legendarnych Samych Swoich, ceniony pedagog.

Jacek Szreniawa – gitara. Jest multiinstrumentalistą i wokalistą, tworzy na co dzień muzykę dla jeleniogórskiego Teatru Naszego.

Łukasz Perek – instrumenty klawiszowe. Współpracuje m.in. z teatrem muzycznym Capitol.

Jakub Olejnik – gitara basowa, kontrabas. Laureat wielu nagród w konkursach jazzowych.

W ich oryginalnym i nowoczesnym wykonaniu „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego mieszają się różne żywioły i style. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Blues nad Bobrem.

informacja zlecona