Uniwersytet Trzeciego Wieku pozwala spełniać marzenia

Uniwersytet Trzeciego Wieku pozwala spełniać marzenia
fot. Krzysztof Gwizdała Dziesiąty raz z okazji nowego roku akademickiego w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Bolesławcu rozbrzmiewał hymn „Gaude Mater Polonia”. Otwarcie roku odbyło się 7 października.
istotne.pl wiesława olczyk, utw bolesławiec

– Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bolesławcu powstał 13 października 2007 roku i jest afiliowany przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu – przypomniała zgromadzonym Wiesława Olczyk, pełnomocnik UTW. – Działalność naszego Uniwersytetu od początku stwarzała znaczącą okazję do zaspakajania ważnych potrzeb bolesławieckich seniorów. Jest to potrzeba społecznej użyteczności, akceptacji, więzi emocjonalnych, dalszego rozwoju intelektualnego, społecznego i fizycznego – dodała Wiesława Olczyk.

Celem działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest m.in. propagowanie idei kształcenia się przez całe życie oraz umożliwienie i ułatwienie ludziom starszym dostępu do zdobyczy nowoczesnej nauki i techniki. Różnorodna oferta programowa dostosowana jest do oczekiwań i potrzeb słuchaczy.
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bolesławcu proponuje m.in. naukę języków obcych, obsługę komputera, gimnastykę rehabilitacyjną, gimnastykę taneczną, malarstwo, warsztaty muzyczne i psychologiczne, wykłady, imprezy integracyjne oraz wycieczki turystyczno-krajoznawcze.

– Uniwersytet Trzeciego Wieku pozwala dużo skuteczniej realizować marzenia, pewne oczekiwania, to, czego nie zdążyło się zrealizować w życiu zawodowym, bo nie było na to czasu – powiedział podczas inauguracji prezydent Bolesławca Piotr Roman.

W tym roku akademickim zajęcia rozpoczęło 165 słuchaczy.