Wstrząsajacy film "Wołyń" w kinie Forum

Wstrząsajacy film
fot. BOK-MCC Od piątku, 14 października, w kinie Forum BOK-MCC najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego oraz premierowo filmowa animacja „Bociany” twórców "LEGO: Przygody".
istotne.pl kino forum, wołyń, wojciech smarzowski, bok - mcc

„Wołyń” to pierwszy film poruszający dotychczas przemilczany w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń na Wołyniu w latach 1943-1944. Akcja filmu rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce, zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Siedemnastoletnia Zosia jest zakochana w swoim rówieśniku, ukraińskim chłopcu z tej samej wsi. Dowiaduje się jednak, że ojciec postanowił wydać ją za najbogatszego gospodarza we wsi, Polaka Macieja Skibę, znacznie starszego od niej wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Rośnie też napięcie pomiędzy polskimi i ukraińskimi sąsiadami. Dochodzi do zatargów, znikają ludzie. Do wsi docierają wieści o brutalnych i krwawych zdarzeniach na wschodzie Wołynia. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród tego morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.


„Bociany” przynoszą dzieci... A przynajmniej tak było kiedyś. Teraz bowiem zajmują się dostarczaniem przesyłek dla światowego giganta sprzedaży internetowej Cornerstore.com. Junior to najlepszy kurier w firmie, który na dodatek spodziewa się awansu. Przypadkowo jednak uruchamia Maszynę Produkującą Dzieci. W efekcie na świat zupełnie bezprawnie przychodzi śliczna dziewczynka. Junior nie ma wyjścia — musi podrzucić komuś ten kłopotliwy prezent, zanim szef się zorientuje. Wraz z Tulip, jedyną dziewczyną na Bocianiej Górze, wyrusza na pierwszą w życiu misję „narodziny”. Szalona podróż może sprawić, że powiększy się niejedna rodzina, a bociany odzyskają właściwą rolę w świecie.


Na naszym ekranie drugi tydzień komedii „Bridget Jones 3” o miłosnych i zawodowych przygodach, autorki najzabawniejszego pamiętnika w historii kina i literatury. Najsłynniejsza singielka świata, powraca w doskonałej formie! Bridget jest po czterdziestce i ponownie wiedzie samotne życie. Jednak nie wszystko, jak to u Bridget, układa się pomyślnie. Właśnie odkryła, że spodziewa się dziecka! Wszystko niby w porządku tylko… niestety, nie ma pewności, kto jest jego ojcem… Mark Darcy czy może nowy przystojniak, który pojawił się u jej boku?

Szczegóły i rezerwacja na stronie kina Forum.