Mistrzowie nieolimpijscy nie znają granic

Mistrzowie nieolimpijscy nie znają granic
fot. UM Bolesławiec 7 września 2016 r. do Gimnazjum Samorządowego nr 3 w Bolesławcu zawitała dwudziestoosobowa grupa uczniów wraz z opiekunami z Českiej Lípy.
istotne.pl czeska lipa, um bolesławiec, g3 bolesławiec

Gimnazjum Samorządowe nr 3 wraz z partnerską szkołą z miejscowości Česká Lípa realizuje projekt „Młodzi Mistrzowie Nieolimpijscy nie znają granic!”. Celem projektu jest zaprezentowanie i umożliwienie młodzieży uczestnictwa w alternatywnych formach aktywności fizycznej. Wchodzą one w skład Światowych Igrzysk Sportowych dyscyplin nieolimpijskich. Podczas trzydniowego pobytu goście z Czech nie tylko uczestniczyli w zajęciach sportowych, ale mieli również okazję poznać Bolesławiec, Szklarską Porębę oraz wspinać się w Parku Linowym.

Mistrzowie nieolimpijscy nie znają granicMistrzowie nieolimpijscy nie znają granicfot. UM Bolesławiec
Mistrzowie nieolimpijscy nie znają granicMistrzowie nieolimpijscy nie znają granicfot. UM Bolesławiec

Trzeciego dnia pobytu na boisku GS nr 3 grano w „Bubble Football”, czyli piłkę nożną w specjalnych nadmuchiwanych kulach. W czasie przerw można było poznać kolejną grę – boule. Natomiast w Bolesławieckim Parku Wodnym „Orka”, oprócz zabaw w wodzie, rozgrywane były mecze koszykówki wodnej.

Wspólne spędzanie czasu służyło nie tylko poznawaniu nowych dyscyplin sportowych, ale także znakomicie pomagało w integrowaniu całej grupy. – Nie możemy doczekać się wizyty w Českiej Lípie, gdzie będziemy kontynuowali działania projektowe i rozwijali znajomości – informują uczestnicy projektu z bolesławieckiej „trójki”.

Więcej na www.boleslawiec.eu.

informacja zlecona