Ceramika Artystyczna: film dokumentujący udział w 22 Święcie Ceramiki

Ceramika Artystyczna: film dokumentujący udział w 22 Święcie Ceramiki
fot. Paulina Stefańczyk Spółdzielnia Rękodzieła – Ceramika Artystyczna prezentuje film dokumentujący swój udział w 22 Bolesławieckim Święcie Ceramiki.
istotne.pl wystawa, święto ceramiki, parada, ceramika artystyczna

Efektem kilkutygodniowej pracy blisko setki osób jest przygotowanie prawie dwustu pracowników oraz ich rodzin do udziału w paradzie inaugurującej święto ceramiki. Nowe stroje, makijaże oraz układ choreograficzny. W tym roku Spółdzielnia Rękodzieła postanowiła nie brać udziału w konkursie.

Oprócz parady pracownicy firmy przygotowali kiermasz ceramiczny odbywający się w centrum miasta oraz ekspozycję Ogrodu Ceramicznego, który jak zwykle zorganizowany został na terenie firmy przy ulicy Kościuszki. Ogród Ceramiczny to ekspozycja najnowszych wzorów, które będzie można zobaczyć na targach Ambiente we Frankfurcie oraz na wystawie w Tokio.

W ogrodzie zorganizowano również poranek autorski dorobku artystycznego dwóch projektantek dekoracji: Pani Teresy Liany i Marii Starzyk. Autorką zdjęć oraz projektu graficznego katalogów jest Pani Paulina Stefańczyk, również pracownik firmy.

Spółdzielnia Rękodzieła – Ceramika Artystyczna wzięła udział w dwóch wystawach towarzyszących Świętu Ceramiki:

  • wystawa pt. „Nowe wzornictwo w ceramice bolesławieckiej” w BOK-MCC
  • wystawa pt. „Z bolesławieckiej gliny. Wystawa Stowarzyszenia Gmin Ceramicznych Rzeczypospolitej Polskiej” w bolesławieckim Muzeum Ceramiki.

Paulina Stefańczyk, Spółdzielnia Rękodzieła – Ceramika Artystyczna