Bolesłavia: Gracjan Kozak ze złotym medalem Nestlé Cup, Julia Rogula z brązowym

Gracjan Kozak mistrzem Polski, Julia Rogula z brązem
fot. Tomasz Markowski Z odbywających się w Toruniu w dniach 2–3 września wielobojowych zawodów Nestlé Cup, rozegranych w ramach programu „Lekkoatletyka dla Każdego”, zawodnicy MKS Bolesłavia wrócili z dwoma medalami.
istotne.pl 0 lekkoatletyka, bolesłavia, gracjan kozak

Złotym medalistą finału Nestlé Cup w wieloboju rzutowym został Gracjan Kozak, który zdeklasował rywali i z wynikiem 550 punktów zajął pierwsze miejsce. Na poszczególne wyniki punktowe 4-boju złożyły się: rzut dyskiem (54,73 m), pchnięcie kulą (14,70 m), bieg na 100m (12,26) i skok w dal (5,16 m).

Brązowy medal Nestlé Cup w wieloboju wytrzymałościowym zdobyła Julia Rogula, która zgromadziła 420 punktów i w swoich konkurencjach uzyskała następujące wyniki: w biegu na 600 m – 1:44,29s, w biegu na 200 m przez płotki – 33,79 s, w skoku w dal – 4,09 m, a w pchnięciu kulą – 8,20 m.

Gracjan Kozak mistrzem Polski, Julia Rogula z brązemGracjan Kozak mistrzem Polski, Julia Rogula z brązemfot. Tomasz Markowski

Czwarte miejsce zajęła Natalia Piotrowska, w wieloboju płotkarskim gromadząc 412 punktów, dwunasta była Eryka Janiec z 362 punktami, a na szesnastej pozycji uplasowała się Martyna Goss. Piąte miejsce w wieloboju skocznościowym zajęła Weronika Godek. Z kolei w wieloboju sprinterskim szóste miejsce zajęła Magdalena Przystarz, a siódme – Anna Rudek.

Szóstą lokatę w Polsce zajął Eryk Stec, gromadząc w wieloboju rzutowym 417 punktów. Ósme miejsce w tej konkurencji zajęła Dobrosława Pietrkiewicz, a dziesiąte Wiktoria Tomczyk. W trójboju szkół podstawowych Bolesławiec reprezentowali: Amelia Jackowska (26 miejsce) i Kornel Gruszecki (25 miejsce).

Przepustką do mistrzowskiej imprezy był awans z czerwcowych Mistrzostw Dolnego Śląska, w których to zawodnicy zajęli pierwsze trzy miejsca lub awansowali z rankingu ogólnopolskiego z największą liczbą punktów w danym wieloboju ukierunkowanym. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Lekkoatleci z mistrzem olimpijskim Szymonem ZiółkowskimLekkoatleci z mistrzem olimpijskim Szymonem Ziółkowskimfot. Tomasz Markowski