Blues Night in Bolesławiec. Koncert za free!

Maciej Tylenda, Dariusz Uściński
fot. z archiwum D.Uściński W piątek, 16 września, w gościnnych progach bolesławieckiej Jazzvy, odbędzie się bluesowo-rockowe granie. Wystąpią Nocne Boogie oraz Chłopaki z Ferajny. Start o 20:00. Wstęp wolny!
istotne.pl 0 dariusz uściński, blues night in bolesławiec

Reklama

Koncert, w ramach oddolnej inicjatywy bolesławieckich muzyków pt. „Blues Night in Bolesławiec”, odbędzie się w tegorocznej, siódmej już edycji, w restauracji Jazzva (pl. Piłsudskiego1c). „Blues Night” to impreza muzyczna z tradycjami sięgającymi 2008 roku. Pomysł narodził się przy okazji organizowania, kilka razy w roku, prób zespołu „Chłopaki z Ferajny”. Premierowa odsłona BNiB miała miejsce w nieistniejącym już pubie Shanghai, kiedy to wokalista Chłopaków, Maciej Tylenda, wpadł na pomysł przeniesienia muzycznych spotkań grupy przyjaciół z sali prób na scenę otwartą dla publiczności. Wspólnie z Darkiem Uścińskim i Jankiem Dudkiem jako Grupa Inicjatywna BNiB zorganizowali kolejne edycje imprezy w różnych miejscach (Concordia, MOSiR, plac Piłsudskiego, bolesławiecki Rynek, klub Envy).

– W roku ubiegłym ze względu na niezgodność terminów nie organizowaliśmy „blues nighta”– mówi Dariusz Uściński, członek zespołu Chłopaki z Ferajny – W tym roku wracamy do tradycji tych, nieco spontanicznych, ale dobrze odbieranych przez bolesławiecką publiczność bluesowych spotkań. Mam nadzieję, że w piątkowy wieczór zapełnimy cały klub… szczególnie że koncert nie będzie biletowany! Gramy tylko i wyłącznie dla Waszej i… swojej przyjemności.
Wystąpią

Nocne Boogie, trzyosobowa formacja legnicko-bolesławiecka, która gra z przerwami od 1985 roku. Zaczynali w Legnicy jako zespół garażowy. Występowali na wielu lokalnych i ogólnopolskich festiwalach takich jak Jarocin czy Blues nad Bobrem. Wykonują repertuar własny, ale w twórczości tej nie brakuje cytatów i odniesień do kompozycji mistrzów gatunku. Skład zespołu: Eryk – gitara i wokal, Sławek „Zipek” Zimkiewicz – bas, wokal, Tomek Bubieńczyk – perkusja

Chłopaki z ferajny to zespół w skład którego wchodzą zarówno laureaci festiwalu „Blues nad Bobrem” jak i wykładowcy organizowanych przy tej imprezie warsztatów. Zespół skupia się głównie na brzmieniach typowych dla rhythm & bluesa i rocka. Skład zespołu: Maciej Tylenda – wokal, Wojtek Szajwaj – gitara, Dariusz Uściński – gitara, Tomek Bubieńczyk – perkusja, Mario – klawisz, Sławek Zimkiewicz – bas, Andrzej Malcher – bas i Marcin Gorzecki – harmonijka.

Reklama