Ewa Bem wystąpi w Bolesławcu

Ewa Bem
fot. www.ewabem.pl Ewa Bem, wybitna wokalistka jazzowa, 19 listopada o 20:00 zaśpiewa dla bolesławieckiej publiczności. Jej występ będzie równocześnie uwieńczeniem obchodzonego przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury roku jazzu.
istotne.pl 0 koncert, ewa bem, bok - mcc

Reklama

Ochrzczona przez krytyków i publiczność "pierwszą damą polskiego jazzu" wokalistka od wielu lat spotyka się z ciepłym przyjęciem. Wielokrotnie podkreślano nie tylko profesjonalizm i umiejętności wokalne Ewy Bem, ale również jej nienaganne maniery estradowe. Zdobyła wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, między innymi pierwszą nagrodę na festiwalu Lubelskich Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w 1972 roku, dzięki której mogła nawiązać współpracę z tak cenionymi artystami, jak Jan Ptaszyn Wróblewski i Wojciech Karolak.

Ewa Bem występowała również za granicą, między innymi w Niemczech, Włoszech, Francji, Szwajcarii, Australii i USA, gdzie zaprezentowała amerykańskie standardy jazzowe oraz polski repertuar w swingowej interpretacji. Wszędzie była gorąco przyjmowana.

Bilety na koncert Ewy Bem & Trio kosztują 30 zł i można je nabyć w Bolesławieckim Ośrodku Kultury, jednak warto wcześniej spróbować sił w konkursie serwisu Boleslawiec.org i – być może – zobaczyć występ za darmo. Podwójne wejściówki otrzymają pierwsze dwie osoby, które poprawnie odpowiedzą na pytanie:

Jakiemu wydarzeniu muzycznemu patronował serwis Boleslawiec.org?

Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać odpowiedź za pomocą formularza kontaktowego serwisu Boleslawiec.org. Fundatorem nagród jest Bolesławiecki Ośrodek Kultury.

Reklama