Dziura po beczce z kwasem na stadionie przy ulicy Rajskiej

Dziura po beczce z kwasem na stadionie przy ulicy Rajskiej
fot. Czytelnik O nagłośnienie sprawy poprosił nas Czytelnik.
istotne.pl straż pożarna, ewakuacja, mosir bolesławiec, kwas

Jak poinformował nas Czytelnik, po wykopanej beczce z kwasem przemysłowym na stadionie przy Rajskiej została dziura. – Byłem na treningu na Rajskiej, a tam taki widok: resztki taśmy straży i dziura po beczce – napisał bolesławianin. – Nikt tego nie ogarnął. A nasze dzieci tam trenują.

Zbigniew Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bolesławcu, zapewnił nas, że dziura zostanie zasypana.

Przypomnijmy: w materiale Straż: zamknięta droga i ewakuacja mieszkańców w Kruszynie pisaliśmy, że jakaś substancja chemiczna zaczęła ulatniać się z busa w miejscowości Kruszyn. Bus był zaparkowany nieopodal Gospody Kruszyna. Ewakuowano gości gospody i mieszkańców pobliskich domów. Cała akcja z felerną beczką zaczęła się jednak cztery dni wcześniej: wykopano ją na stadionie przy Rajskiej. Szczegółowy opis przebiegu działań służb, opracowany przez rzecznika Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu mł. bryg. Piotra Pilarczyka, można znaleźć na stronie bolesławieckiej straży pożarnej.