Nowy Almodóvar i Herzog w Dyskusyjnym Klubie Filmowym

Nowy Almodóvar i Herzog w Dyskusyjnym Klubie Filmowym
fot. BOK / Krzysztof Gwizdała W repertuarze październikowego DKFu pięć świetnych tytułów. Seanse w każdy poniedziałek o 19:00 w kinie Forum BOK-MCC. Karnet październikowy w cenie 25 zł do nabycia w kasie kina od 26 września do 3 października.
istotne.pl kino forum, bok - mcc

Poniedziałek, 5 października „Julieta”

Trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Julieta to mieszkająca w Madrycie kobieta w średnim wieku. Przypadkowe spotkanie z Beatriz, przyjaciółką córki, wywołuje w kobiecie powrót wspomnień. Julieta zaczyna je spisywać, doprowadzając do konfrontacji z przeszłością. Musi zmierzyć się z siłą miłości do rybaka Xoana, którego utraciła w wyniku śmiertelnego wypadku. Filmowa adaptacja opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro pokazuje, że siłą kina Almodóvara jest niezmiennie wiara w potęgę uczuć i miłości.

Poniedziałek, 10 października „Aż do piekła”

Nowoczesne kino kryminalne, którego akcja rozgrywa się na zachodzie Teksasu, w miejscach, gdzie rządzą przemoc i bezprawie. Dwaj bracia Toby (Chris Pine) zdesperowany ojciec, szukający lepszego życia dla syna oraz Tanner (Ben Foster), były skazaniec z wybuchowym charakterem, postanawiają okraść oddział banku, który skonfiskował ich zadłużoną, rodzinną ziemię. Napad udaje się, jednak sprawy szybko wymykają się spod kontroli. W pościg za braćmi wyrusza Marcus (Jeff Bridges), nieustępliwy Strażnik Teksasu, szukający ostatnich chwil sławy przed przejściem na emeryturę. Mimo policyjnej obławy, Toby i Tanner, skuszeni wizją szybkiego zysku, decydują się na kolejny wielki skok. Konfrontacja braci z zawziętym stróżem prawa wydaje się nieunikniona.

Poniedziałek, 17 października „Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci”

Utytułowany dokumentalista Werner Herzog rejestruje historię świata wirtualnego, od jego początku po jego najbardziej odległe przejawy. Podróż zaczyna od samych źródeł cyfrowej rewolucji – znajdujemy się w pokoju na Uniwersytecie Kalifornijskim, skąd w 1969 roku został wysłany pierwszy mail. Herzog udowadnia, że moment, w którym internet zacznie „śnić sam o sobie” jest już bardzo bliski. Prowadzi widzów poprzez szereg prowokacyjnych rozmów, które pokazują, w jaki sposób internet przekształcił praktycznie wszystkie elementy realnego świata – od biznesu, przez edukację, podróże kosmiczne, po opiekę zdrowotną i w końcu osobiste relacje.

Poniedziałek. 24 października „Belgica”

Film opowiada historię dwóch braci. Frank jest wybuchowym i przykuwającym uwagę kobieciarzem, który mimo że ma żonę i małego synka, nie stroni od rozrywek. Jednooki Jo z kolei jest młodszy, ale zdaje się bardziej dorosły. Jo jest właścicielem niewielkiego lokalu o nazwie „Belgica”. Bracia postanawiają uczynić z knajpy kultowe miejsce z dobrą muzyką. Belgica odnosi sukces, ale nie przekłada się on na wszystkie sfery ich życia. Precyzyjnie skonstruowana, opowiadana w szybkim tempie historia pokazuje, że każda droga do sukcesu wymaga wyrzeczeń.

Poniedziałek, 31 października „Ja, Daniel Blake”

Uhonorowana najważniejszą nagrodą kanneńskiego festiwalu niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o zasiłek, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

Uwaga! W związku z ewakuacją kina 19 września i odwołaniem seansu „Kosmos”, informujemy ,że za okazaniem wrześniowego karnetu dkf, karnet na październik będzie można nabyć po obniżonej cenie 20 zł. Natomiast jeżeli ktoś nie zamierza kupować karnetu na październik, będzie mógł wejść na seans „Kosmosu” w pierwszy poniedziałek listopada, po okazaniu wrześniowego karnetu. Wobec powyższego prosimy o ich zachowanie.

Szczegóły na stronie kina Forum.