"Czytanie miasta" podsumowanie uniwersyteckiego projektu

fot. Krzysztof Gwizdała Mamy przyjemność zaprosić mieszkańców miasta na seminarium podsumowujące projekt Czytanie Miasta. Spotkanie odbędzie się 3 października o 12.00 w Centrum Integracji Kulturalnej Orzeł przy ul. Chopina.
istotne.pl utw bolesławiec, cik orzeł, 1lo bolesławiec, bok - mcc

Projekt był inicjatywą Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki. Seminarium będzie ostatnim etapem wielomiesięcznych działań podejmowanych we współpracy z BOK-MCC, Szkołą Podstawową nr 4, Liceum Ogólnokształcącym nr 1, Uniwersytetem Trzeciego Wieku, a przede wszystkim robiony z mieszkańcami miasta Bolesławiec. Działania w ramach projektu obejmowały badania społeczne, cykl warsztatów z dziećmi i młodzieżą, rozmowami z przedstawicielami świata kultury, oświaty i mediów. Miały na celu badanie tropów przeszłości, które mają nas doprowadzić na krojonego na miarę potrzeb i marzeń mieszkańców miasta przyszłości.

Serdecznie dziękujemy za gościnność, otwartość na współpracę i dzielenie się historią miasta widzianą oczami mieszkańców. Zapraszamy na spotkanie podsumowujące projekt, prezentację wyników badań prowadzonych przez grupę badawczą prowadzoną przez dr Kamilę Kamińską i Agnieszkę Wieszaczewską z Uniwersytetu Wrocławskiego i warsztaty w ramach których będziemy mieli okazję wspólnie oddać się refleksji dotyczącej naszej obecności w mieście.